Зачем измерять давление после COVID-19? Объясняет кардиолог

Как давно вы измеряли свое давление? Гипертония – уже давно стала проблемой не только старшего поколения. Сердечно-сосудистые недуги стремительно молодеют. Особенно нужно следить за тем, кто переболел COVID-19, - говорит кардиолог, профессор Екатерина Амосова.

///

Як давно ви вимірювали свій тиск? Гіпертонія - вже давно стала проблемою не тільки старшого покоління. Серцево-судинні недуги стрімко молодшають. Надто треба пильнувати тим, хто перехворів на COVID-19, - каже кардіологиня, професорка Катерина Амосова.

Серед пацієнтів кардиологині Катерини Амосової багато тих, хто відновлюється після COVID-19. Лікарка одразу застерігає їх поберегти серце. Головне уникати занадто різкого навантаження. Радить нарощувати його поступово.

Катерина Амосова, кардіологиня, професорка: Навіть легкий міокардит, він має таку особливість, що у дуже невисокому відсотку випадків, але тим не менш, визначні фізичні навантаження, як у спортсмена, можуть бути потенційно летальні порушення ритму.

Якщо у людини хворе серце і проблеми із судинами, у разі захворювання на COVID-19, може статися інфаркт або інсульт. Про це експертка попереджає під час прямої трансляції "Запитай у лікаря" Фонду Ріната Ахметова. Проєкт, який на діджитал-майданчиках благодійної організації зібрав вже понад 20 мільйонів переглядів.

Катерина Амосова, кардіологиня, професорка: Саме пацієнтам с серцево-судинними захворюваннями обовязково треба вакцинуватися, оскільки вони не тільки належать до групи значно підвищеного ризику смерті від COVID-19. Але у випадку захворювання на COVID-19 у декілька разів підвищуються ризик інфаркту і інсульту, нажаль.

Найбільше ковід-19 вражає гіпертоників. Задовго до пандемії кардіологи прозвали гіпертензію - "тихим вбицею". Один стрибок артеріального тиску перевантажує серце у 10-20 разів!

Катерина Амосова, кардіологиня, професорка: Зараз, на жаль артеріальна гіпертензія помолодшала. І зараз вже у 20 з невеликим років вона вже розпочинається на жаль.

Тільки пігулками тиск не вгамувати. Потрібно кардинально міняти спосіб життя. Позбутися солодкого у раціоні, зайвої ваги, вживати менше солі та більше рухатися. Найкращі тренажери для серця - швидка хода та помірний біг!

Катерина Амосова, кардіологиня, професорка: Не менше 150-ти хвилин аеробного навантаження, тобто ходи в пришвидшеному темпі, за тиждень. Ідеально - 300 хвилин на тиждень.

Приклад здорового способу життя лікарка бачила з малечку. Її батько - видатний кардіохірург та вчений Микола Амосов, оперував, до речі, до вісімдесяти років. А ще вправлявся з гантелями і виходив на пробіжку.

- А вам вдається самій цим рекомендаціям?

Катерина Амосова, кардіологиня, професорка: Так, дійсно. Я роблю фізичні навантаження, я ходжу пішки по 5-10 кілометрів майже щодня.

До речі, найбільша частина гіпертоніків навіть не здогадується про свою хворобу. Тож Катерина Амосова радить перевірити свій стан під час найближчого візиту до лікаря.

Юлія Міншакірова, Володимир Конопля, для новин "Сьогодні", канал Україна.

Теги: Фонд Рината Ахметова Спроси у доктора COVID-19 Екатерина Амосова кардиолог вакцинация

Комментарии


Комментарии