Воспоминания детей о войне в Донбассе - начался новый масштабный проект Фонда Рината Ахметова

«День, когда для тебя началась война» - воспоминания и переживания детей Донбасса услышит весь мир. Высказаться о пережитом школьникам предложили необычным способом - в форме эссе. Инициатива принадлежит Фонду Рината Ахметова, а поддержали ее в Институте модернизации содержания образования. Мероприятие пройдет в рамках проекта «Один день», инициированного Музеем Фонда Рината Ахметова «Голоса Мирных». 

///

«День, коли для тебе почалася війна» - спогади і переживання дітей Донбасу почує весь світ. Висловитися про пережите школярам запропонували у незвичний спосіб - у формі есе. Ініціатива належить Фонду Ріната Ахметова, а підтримали її у Інституті модернізації змісту освіти. Захід триватиме у межах проєкту «Один день», ініційованого Музеєм Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних». Про освітні проєкті Фонду - далі в сюжеті.

Вони вперше у житті бачать зірку світового масштабу. Андрій Пятов тисне руки гостям із Маріуполя.

Зустріч віч-на-віч - радість і для футболіста, адже життя на дистанції не минуло й гірників.

Андрій Пятов, футболіст ФК "Шахтар": У нас также было дистанционные занятия с тренерами. Просто у нас нагрузки уже более тяжелее, целенапраленнее.

Нарешті, фізичні навантаження на свіжому повітрі і майстер-клас від одного з найуспішніших голкіперів країни.

Анастасія Сидоренко, жителька Маріуполя: Приятно очень. Сейчас побегать - это вообще. Давно такого не было.

Андрій Пятов, футболіст ФК "Шахтар": А для детей - это же зарядка. У меня дети тоже любят с мамой поделать приседания. Тлже активные.

Зустріч була організована Фондом Ріната Ахметова у межах освітнього проєкту "Діджитал-фізра", в якому брав участь Андрій Пятов. Усі охочі в себе вдома можуть виконувати фізичні вправи завдяки роликам за участі відомих людей.

Андрій Пятов, футболіст ФК "Шахтар": Если ты не будешь следить за своим здоровьем, не делать физических упражнений, то тяжело бороться с недугами. Поэтому спорт я прививаю своим детям. Они у меня очень активные.

Анастасія Сидоренко, жителька Маріуполя: Спасибо Фонду Рината Ахметова, очень приятно было. Когда мы ещё сюда приедем? Шахтар. Вообще круто.

Фонд Ріната Ахметова започаткував освітні проєкти відразу, коли стало зрозуміло, що вдома дітям доведеться проводити багато часу. А нещодавно Фонд та Інститут модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України підписали Меморандум про співпрацю. Одним із перших заходів у рамках спільної угоди стане запровадження конкурсу есе для школярів на тему «День, коли для тебе почалася війна». Його проводитимуть у рамках проєкту «Один день», ініційованого Музеєм Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних».

Ірина Блажан, директорка проєктів і програм Фонду Ріната Ахметова: Конкурс приурочен к Международному дню мира. Его участники - ученики среднеобразовательніх учебных заведений, специализированных школ, гимназий и лицеев. Лучшие работы конкурсантов будут размещены на сайте музея Фонда Рината Ахметова - Голоса мирных.

Євген Баженков, директор Інституту модернізації змісту освіти: Це дуже правильна, цікава, соціальна ініціатива з боку Фонду Ріната Ахметова. У нас в країні є велика кількість сімей, які покинули свої домівки на Сході і переїхали в інші регіони. Кожна родина - це невеличка історія. Наші дії Мніосвіти і Фонду Ріната Ахметова спрямовані на те, аби підтримати ці сім'ї. Почути їхні історії.

Найкращі історії почує вся країна. Музей Голоси мирних - це джерело правдивих сповідей про війну на Донбасі. На сьогодні їх зібрано вже понад 2000.

Вікторія Чистюхіна. Євген Якунін. Для НСКУ// У24.Теги: Голоса мирных Мариуполь Анастасия Сидоренко Андрей Пятов конкурс эссе Один день Фонд Рината Ахметова

Комментарии


Комментарии