Тысячи переселенцев нуждаются в помощи "здесь и сейчас"

В Украине зарегистрировано более миллиона переселенцев. Сотни тысяч из них – внутренне перемещенные лица из Донбасса. До сих пор они нуждаются в жилье и обеспечении необходимым, а многие - имеют проблемы со здоровьем. Помощь благотворителей в такой затруднительной ситуации – сверхважная. Фонд Рината Ахметова не покидает нуждающихся, и уже 15 лет заботится о тех, кому необходима помощь здесь и сейчас.

///

В Україні зареєстровано понад мільйон переселенців. Сотні тисяч з них - внутрішньо переміщені особи з Донбасу. І досі вони відчувають потреби у житлі та забезпеченні найнеобхіднішим, а багато хто - має проблеми зі здоров'ям. Допомога благодійників у такій скрутній ситуації - надважлива. Фонд Ріната Ахметова не полишає нужденних і вже 15 років піклується про тих, кому необхідна допомога тут і зараз.

Чотирирічна Мілана не ходить. У дівчинки - вроджений вивих тазостегнового суглоба. З перших днів життя вона – під пильним оком лікарів.

Світлана Матяш, переселенка з Донецька: Прям в роддоме я увидела, что у неё ножка вывихнута. После роддома в детской больнице терапию проходила 28 дней. И там я всем врачам показывала - вот посмотрите. Я в три месяца тут выпросила направление на снимок. Оказывается, в три месяца только можно снимки делать.

А ще в Мілани була вроджена вада серця. Без операції - ніяк. І все лягло на плечі бабусі - шістдесяти дев’ятирічної Світлани Матяш. Вона пройшла випробування війною, коли жила неподалік Донецького аеропорту зі старшим онуком. У вересні чотирнадцятого року перебувати під обстрілами ледь вистачало сил.

Світлана Матяш, переселенка з Донецька: Я была одна с внуком. Ему было тогда восемь лет. Мы ночами не спали. Всю ночь он голову положит мне на колени. Оно как даст, он подпрыгивает - бабуля ты молишься? Я говорю, молюсь, маленький, молюсь.

Родина шукала прихисток по всій країні. За майже вісім років змінили дев'ять місць проживання. З Жовтневого, що в Донецьку, у 14-му їх вивезли до Кирилівки на Запоріжжі. Здавалося б, чим далі від війни - тим менше страху за життя. Але ні...

Світлана Матяш, переселенка з Донецька: Феерверки. А наши дети в крик. Кто под кровать. Кто в туалет. Кто подушку на голову. Крики были первое время.

Поїхали, у чому були, без теплих речей. Так виїжджали тисячі мирних жителів Донбасу. Тільки зараз Світлана змогла придбати дачний будиночок у Слов'янську.

Світлана Матяш, переселенка з Донецька: Хочется детей всех собрать за круглым столом. Тяжело. Морально тяжело.

У будинку немає води, а піч довелося складати самотужки. Опалення - лише дровами, вугілля для переселенців задороге. Попри труднощі, Світлана не здається, адже на ній онуки. Операцію на серці Мілані зробили три роки тому. А щоб виправити суглоб та зафіксувати ліву ніжку, лікарі чекали, коли дівчинка набере десять кілограмів. Завдяки Фонду Ріната Ахметова дитині провели операцію і встановили металоконструкцію.

Сергій Хмизов, завідувач відділення дитячої ортопедії Інституту патології хребта та суглобів ім. Ситенка: Это укорочение конечности. Ребёнок хромает, это видно невооруженным глазом. Она в вывихе. Это разобщение двух структур. Они должны быть едины. И развиваются хуже.

Світлана Матяш, переселенка з Донецька: У неё гипс был до груди. И по спине, эта ножка полностью, эта до колена. Вот так вот перемычка. Я думала, не выдержит ребёнок. Особенно первое время - подниму, и не знаю, как дальше перевернуть на живот. Ну привыкла.

Попереду в Мілани ще кілька операцій. Усе – заради її першого кроку.

Світлана Матяш, переселенка з Донецька: Ринат Леонидович, огромнейшее Вам спасибо. Низкий Вам поклон. Я бы Вас так обняла с удовольствием. И моя Милана и все мы. Я не могу, у меня нет слов. Я просто знала, что он не оставит нас в беде. Земляки должны выручать друг друга.

За 15 років роботи Фонду було врятовано близько п'яти мільйонів людей. Програма "Адресна допомога" від початку була спрямована на дітей. Це проведення операцій, надання ліків, а від 2014-го року підтримує постраждалих мирних жителів Донбасу.

«Якщо у мене запитають, як це вдається, я відповім: одна добра справа народжує іншу. Коли людина справою життя обирає допомогу іншим, світ стає кращим.

Я багато разів говорив і повторю: благодійність – це вміння почути чужий біль. Це велике серце, яке вміє співчувати. І це величезна сила, яка вміє творити». - Рінат Ахметов, засновник Благодійного фонду

Фонд Ріната Ахметова - найбільша приватна благодійна організація в Україні, що реалізує програми національного рівня, застосовуючи найкращі світові практики у сфері благодійності.

Ірина Блажан, директорка програм і проєктів Фонду Ріната Ахметова: Это годы системной и масштабной благотворительности, которая приводит к позитивным изменениям в обществе и формирует большие тренды. В рамках программы помощь получили более 50 000 украинцев.

С вітлана боялася, що дівчинка не переживе наркозу. Але все склалося добре, і дитина нарешті усміхається.

Вікторія Чистюхіна. Володимир Конопля. Юлія Покідіна. Євген Якунін. Для Сьогодні Підсумки.

Теги: Фонд Рината Ахметова адресная помощь Словянск Милана Дзвонык Светлана Матяш переселенцы

Комментарии


Комментарии