"Теперь я слышу": Слуховые аппараты от Фонда Рината Ахметова получила Маленькая Кристина

Неразлучны с первых минут жизни. Двойняшки Даша и Кристина все делают вместе и очень похожи. Кроме одного - в свои четыре Кристина так и не научилась говорить, у нее дефект слуха. Как помочь девочке и сможет ли она поговорить с сестрой? Смотрите.

///

Нерозлучні з перших хвилин життя. Двійнята Даша і Христина усе роблять разом і дуже схожі. Крім одного - у свої чотири Христина так і не навчилася говорити, бо має ваду слуху. Як допомогти дівчинці і чи вийде в неї побалакати із сестрою? Дивіться.

Батьки називають її шилом! І не дивно, чотирирічна Христина ані хвилини не сидить на місці.

(Марина Войтенко, мати Христини)

Вона така весела, енергійна, така вона шустра дитинка!

Маму від себе не відпускає ні на крок! Хіба що, коли поряд із сестричкою-двійняткою. Тоді це енергія в квадраті, каже Марина. Від народження між дівчатками міцний зв`язок - вони все роблять разом.

(Марина Войтенко, мати Христини)

Одна без одної не можуть. Вони даже коли в реанімації лежали 10 днів, якщо щось в одної заболіло, піпікнуло, буквально через 5 хвилин пікнуло і в другої.

І хворіють, і радіють - удвох! За одним лише винятком. Христина, яка з`явилася на світ на кілька хвилин раніше за сестру - не чує.

(Марина Войтенко, мати Христини)

Я думала так, як вони родилися двойня, недоношені діти, думала, що це в неї так відстає від тої дитини, але стукнуло чотири роки, одна говоре, а друга - не хоче.

Фахівці вважають, що вада слуху у дитини - вроджена.

(Ілона Чернова, лікар-сурдолог)

При такой степени ребенок самостоятельно разговаривать без слуховых аппаратов не будет, потому что она слышит только очень громкие звуки.

Слухопротезування може допомогти Христині жити повноцінно - приміром, піти в звичайну школу.

(Ілона Чернова, лікар-сурдолог)

Я считаю, что такие дети должны учиться в обычной школе и надо делать всё возможное, чтобы школы были адаптированы. У нее же есть сестричка-близняшка, совсем бы не хотелось, чтобы они пошли в разные школы.

Від мрії до реальності - один крок. Це високочутливі слухові апарати, які коштують занадто дорого для пересічної родини.

(Марина Войтенко, мати Христини)

Так як ці апарати не з дешевих, то я шукала в інтернеті і знайшла Фонд Ріната Ахметова. Зв`язалася з горячою лінією і так ми почали спілкуватися. Спасибі Рінату Ахметову, що нам отак допомогли.

Христина - одна з майже 190-та дітей, які отримали слухові апарати в межах проєкту "Тепер я чую". Завдяки такій допомозі дівчинка почує голос найближчої людини - сестрички, яка неохоче відпустила Христину до лікаря.

(Марина Войтенко, мати Христини)

Кажу, я тобі привезу Христину назад, вона приїде зі слуховими апаратами, вона буде тебе чути, ти будеш до неї говорити. Вона каже "хорошо, тоді хай їде!"

Юлія Покідіна, Володимир Конопля для новин Сьогодні. Канал Україна.

Теги: Теперь я слышу Ринат Ахметов - детям Киев Мария Войтенко Покидина Ілона Чернова

Комментарии


Комментарии