Ценность поддержки Фонда Рината Ахметова мирным жителям Донбасса составила более 1 млрд долларов

К ним прислушиваются в правительстве Великобритании и ведущие эксперты ООН. Впервые в Украине опыт консалтинговой компании Envoy Partnership применяет Фонд Рината Ахметова. Благотворители инициировали исследование Импакт стади. Эта методология изучает влияние социальных проектов на качество жизни. И выяснили, что поддержка Фонда помогла спасти 3,5 миллиона человек на Донбассе. Исследование важно для анализа сделанного и может быть полезным для современных программ. Ну а сейчас новый вызов - борьба с коронавирусом.

///

До них прислуховуються в уряді Великобританії та провідні експерти ООН. Уперше в Україні досвід консалтінгової компанії застовсовує Фонд Ріната Ахметова. Благодійники ініціювали дослідження Імпакт стаді. Ця методологія вивчає вплив соціальних проєктів на якість життя. І з'ясували, що підтримка Фонду допомогла врятувати 3,5 мільйони людей на Донбасі. Дослідження важливе для аналізу зробленого та може бути корисним для сучасних програм. Ну а зараз новий виклик - боротьба з коронавірусом.

Найгірші прогнози лікарів збуваються цього тижня. Саме зараз на Ковід-19 хворіють майже двісті тисяч українців. Щодоби фіксують тисячІ новИх випадків і на покращення чекати поки не варто.

(Максим Степанов, міністр охорони здоров'я)

Це вірус, який непрогнозований. Всі роблять тільки аналогії. Аналогії з першим сарсом 2003-го року, роблять аналогії з іспанкою. Виходячи з аналогії, всі вважають, що зараз буде такий важкий період, достатньо важкий в усьому світі, а потім він вже буде слабкіше вже в 21 році.

На місцях з міністром погоджуються. Так у Вільня́нську — це райцентр у Запорізькій області, готуються до найгіршого.

(Олена Демченко, головна лікарка центру первинної медико-санітарної допомоги)

Перші випадки почали реєструвати з червня цього року і станом на сьогодні зареєстровано 149 чоловік, хворих на коронавірусну хворобу.

Для допомоги недужим перепрофілюють відділення і створюють спеціальні медичні бригади.

(Олена Ульяніщева, завідувачка відділення анестезіології та інтенсивної терапії Вільнянської лікарні)

Мы защищаем в первую очередь себя. Чтобы не заболеть, чтобы было кому лечить больных.

Олена Ульяніщева працює в реанімації. Саме туди доправляють найтяжчих пацієнтів з ковідом.

(Олена Ульяніщева, завідувачка відділення анестезіології та інтенсивної терапії Вільнянської лікарні)

Заболевание сложное большое поражение объема легких, довольно тяжело поддаются лечению.

Коли у хворого значне ураження легень і він не може самостійно дихати — врятувати його без апаратів ШВЛ украй складно.

(Олена Ульяніщева, завідувачка відділення анестезіології та інтенсивної терапії Вільнянської лікарні)

У нас есть аппараты, которые относятся к аппаратам низкого класса. Они в очень неплохом состоянии, но не для лечения легочной патологии нужны аппараты премиум класса.

Саме такі пристрої державним лікарням зараз передає Фонд Ріната Ахметова. Сучасний апарат штучної вентиляції легень тепер мають і вільнянські медики.

(Олег Іващенко, головний лікар Вільнянської лікарні)

Спасибо огромное, приятно иметь такие подарки в такой период коронавируса.

Лікарі впевнені, що пристрій рятуватиме життя. Під час пандемії Фонд Ріната Ахметова підтримує державні медзаклади, куди потрапляють тисячі українців. А за десятиріччя благодійної діяльності допомогу отримали мільйони людей.

«Ми всі ненавидимо бідність, страждання, нещастя, але не в усіх є можливість з ними боротися – ми таку можливість маємо! Коли ми бачимо біль людини, ми не проходимо повз. Благодійністю я займаюся не перший рік і навіть не перше десятиліття. Благодійність – системна боротьба із системними проблемами».

(Рінат Ахметов, засновник Благодійного фонду)

Фонд першим прийшов на допомогу під час коронавірусу, так само як і шість років тому, коли на Донбас прийшла війна. Мирному населенню видано понад дванадцять з половиною мільйонів продуктових наборів. Щоб виміряти соціальну цінність своєї діяльності, Фонд Ріната Ахметова провів дослідження Impact Study. Ця методологія унікальна для благодійних організацій України. Вона вивчає вплив соціальних проєктів на конкретні показники якості життя людей.

(Олена Литвинова, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова)

Мы консультировались с академиками — с лондонской школой экономики, мы консультировались с компаниями, которые проводят исследования для миссии ООН в Украине. Пришли к тому, что мы готовы провести это исследование, исследование именно социальной ценности.

Для якісного проведення дослідження Фонд звернувся до авторитетної консалтингової компанії Envoy Partnership.

(Олівер Кемптон, партнер і співзасновник Envoy Partnership)

Зазвичай оцінюється кількість виданої допомоги, ми ж оцінюємо вплив допомоги на благополуччя людей. Зазвичай оцінюється кількість людей, які отримають допомогу, ми ж оцінюємо кількість людей, яким ця допомога прирнесла реальну користь.

У дослідженні взяли участь понад тисяча шістсот п'ятдесят отримувачів допомоги та волонтерів. Було з'ясовано, що підтримка Фонду запобігла гуманітарній катастрофі й урятувала людей від голоду.

(Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова)

По оценкам Envoy Partnership социальная ценность этой программы составила более одного миллиарда долларов. Для нас это колоссальная цифра, это в принципе колоссальная цифра. Для нас это исследование, это подтверждение нашей эффективности, мы планируем и в будущем делать внешнюю оценку.

Соціальна цінність підтримки Фонду Ріната Ахметова для мирних жителів Донбасу, склала більш ніж 1 мільярд доларів. Три з половиною мільйони людей отримали гуманітарну допомогу.

(Марина Саприкіна, керівниця центру «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності»)

Ці цифри звичайно вражають. Тему, яку сьогодні підняв Фонд Ріната Ахметова, щодо вимірювання соціальної цінності, вона є надзвичайно актуальною.

Результат дослідження соціальної цінності презентували експертам, представникам бізнесу та благодійних організацій. Цей унікальний досвід уже взяли на озброєння.

(Євгенія Мазуренко, директорка Zagoriy Foundation)

Це дослідження Фонду Ріната Ахметова, чітко показує, що є на кого рівнятися, є методології, якій можна слідувати.

Благодійний фонд Ріната Ахметова заснований у дві тисячі п'ятому році. Реалізує проєкти національного рівня. Цьогоріч масштабну допомогу надають державні лікарні. Медикам передали експрес-тести, засоби індивідуального захисту та найважливіше обладнання. На боротьбу з коронавірусом Рінат Ахметов виділив 300 мільйонів гривень.

(Олена Ульяніщева, завідувачка відділення анестезіології та інтенсивної терапії Вільнянської лікарні)

Конечно они делают большое дело — Фонд Рината Ахметова помогает. Это действительно хорошая помощь.

Ростислав Сисоєв, Ольга Коваленко, Євген Якунін, Володимир Конопля. Для «Сьогодні. Підсумків».

Теги: Максим Степанов Елена Демченко ИВЛ COVID-19 Ринат Ахметов - спасение жизней Елена Ульянищева Запорожье Олег Иващенко Вильнянск Елена Литвинова Оливер Кемптон Envoy Марина Сапрыкина Наталья Емченко Евгений Мазуренко Ростислав Сысоев Ольга Коваленко

Комментарии


Комментарии