"Спроси у доктора": Влияние COVID-19 на нервную систему

Коронавирус может поразить не только органы дыхания, но и - нервную систему. С какими неврологическими нарушениями чаще всего сталкиваются пациенты? Можно ли спрогнозировать возвращение обоняния и вкуса? И стоит ли обращаться к психотерапевту в случае тревожности и бессонницы после ковида?

///

Коронавірус може вразити не лише органи дихання, а і - нервову систему. З якими неврологічними порушеннями найчастіше стикаються пацієнти? Чи можна спрогнозувати повернення нюху та смаку? Та чи варто звертатися до психотерапевта у разі тривожності та безсоння після ковіду? Наші кореспонденти спробували в усьому розібратися.

Суми

Перехворіла на ковід і тепер понад за усе боїться повторного зараження. Олена Геренко із Сумщини каже: хвороба починалася як звичайний бронхіт, та за лічені дні перетворилася на справжнє випробування.

Олена Геренко, перехворіла на ковід: У мене почався і жар, і мене і в холод кидало, потім мене все ж таки госпіталізували.

До пігулок та уколів лікарі додали заспокійливе. Бо тривога пацієнтки щодо самопочуття погрожувала перерости у паніку.

Олена Геренко, перехворіла на ковід: Кілька днів не було полегшення і мені здавалося, що цей стан ніколи не пройде.

Та Олена впоралася! Утім після виписки з лікарні залишилося кілька неприємних симптомів - підвищена тривожність та розлади сну.

Олена Геренко, перехворіла на ковід: Що, крім снодійного, може посприяти міцному сну? Не хочеться сідати на снодійні, вони в решті-решт перестануть діяти...

Із подібними питаннями від пацієнтів, які перехворіли на ковід, неврологи стикаються нерідко.

Юрій Фломін, експрет МОЗ з неврології: Если это выходит за допустимые рамки, то тогда врач обсуждает вопрос лекарств, которые могут помочь, или психотерапии. То есть могут помочь занятия с психотерапевтом.

На питання щодо неврологічних ускладнень від ковиду під час прямої трансляції відповідав експерт МОЗ, невролог Юрій Фломін.

Юрій Фломін, експрет МОЗ з неврології: В частини пацієнтів є так звані неврологічні порушення. Є прояви ураження головного мозку, людина може мати сплутану свідомість, є така особливий прояв при тяжкій коронавірусній інфекції - збільшується ризик виникнення інсульту.

Юрій Фломін каже: за рік пандемії лікарі вже навчилися допомагати пацієнтам у більшості подібних станів та порушень. А от на що медицина вплинути не здатна - це втрата нюху та смаку.

Юрій Фломін, експрет МОЗ з неврології: В абсолютної більшості людей, більше 80-90 відсотків, це відновлюється. але на якому етапі це буде - через 2 тижні або через 2 місяці - наперед визначити, нажаль, неможна.

Корисну інформацію про коронавірус від досвідчених спеціалістів в онлайн-форматі можна отримати завдяки проєкту Фонда Ріната Ахметова "Запитай у лікаря".

Юлія Єршова, директорка департаменту комунікацій Фонду Ріната Ахметова: За рік, коли Україна живе в умовах ковіду, для медиків актуальною стала боротьба з наслідками захворювання. Тому учасники проєкту не лише епідеміологи, а фахівці різних лікувальних напрямів.

Записи трансляцій з медиками можна переглянути на сторінках Фонду Ріната Ахметова в ютубі та фейсбуку.

Юрій Фломін, експрет МОЗ з неврології: Это очень интересный проект. Привлечение людей, которым можно доверять - компетентных специалистов, и возможность получить ответ на тот вопрос, который тебя интересует уже прямо сейчас.

У межах проєкту з рекомендаціями лікарів ознайомилися понад два із половиною мільйони людей.

Юлія Покідіна, Олеся Боровик, Євген Якунін для новин Сьогодні. Канал Україна.Теги: Сумы Фонда Рината Ахметова Спроси у доктора COVID-19 Елена Геренко Юрий Фломин

Комментарии


Комментарии