Сотни детей приехали отдохнуть в Святогорск благодаря Фонду Рината Ахметова

Новые знакомства для них - как лекарство от травмы войны. Сотни детей из Донбасса приехали в Святогорск отдохнуть в летнем лагере. Свежий воздух, общение со сверстниками и психологические тренинги оказывают целебное воздействие.

///

Нові знайомства для них - як ліки від травми війни. Сотні дітей з Донбасу приїхали до Святогірська відпочити в літньому таборі. Свіже повітря, спілкування з однолітками та психологічні тренінги мають цілющий вплив. У цьому пересвідчилися наші кореспонденти.

Донецька область, м. Святогірськ

Друзів Катерині Нехорошевій довго бракувало. Через війну їй довелося кілька років поневірятися по різних містах.

Катерина Нехорошева, переселенка з Первомайського: Это было очень трудно, потому что новые школы … это было реально очень трудно.

Вона - переселенка з непідконтрольного Первомайська. Побачитися з рідними та однокласниками можливості не має.

Катерина Нехорошева, переселенка з Первомайського: Папа стал намного больше за меня волноваться, он даже не пускает в Первомайск, потому что очень страшно.

У таборі з подружками Катю об’єднало захоплення танцями. На конкурс талантів вони готують спільний номер. І пишаються, що так добре потоваришували.

Анастасія Ольховська, переселенка з Первомайського: Друзья должны всегда помогать, всегда поддерживать.

Це не звичайний дитячий гурток у таборі. Керівник – психолог із багаторічним стажем. Для дітей, що бачили страхіття війни, такі ігри - терапія.

Еллен Смоляк, психолог: Остается немалый процент детей с актуализированными страхами, потому что дети были свидетелями военных событий.

Творчі завдання допомагають побороти страхи, подолати пригніченість. Катерина захоплено вигадує компліменти новим подругам. Добрі слова пише на аркуші.

Катерина Нехорошева, переселенка з Первомайського: Сегодня я всех поблагодарила, обняла, потому что мне было реально очень приятно за такие пожелания хорошие, комплименты.

Психологи запевняють: нові знайомства добре впливають на емоційний стан дітей.

Еллен Смоляк, психолог: Здесь, когда друзья и нужно взаимодействовать, где много позитива, - это очень важно. Ребята благодарили фонд Рината Ахметова за возможность приехать в это сказочное место.

Проєкт "Мирне літо - дітям Донбасу" Фонду Ахметова діє вже п'ятий рік.

Катерина Нехорошева, переселенка з Первомайського: Спасибо большое Ринату Ахметову за путевку в этот прекрасный лагерь, я очень благодарна за все подарки, которые он нам сделал и за эти прекрасные моменты.

Цього літа можливість забути про війну дістали півтисячі хлопців і дівчат. А відколи проєкт започатковано, відпочили 4 з половиною тисячі дітей.

Анастасія Ольховська, переселенка з Первомайського: Это очень круто и большое спасибо Ринату Ахметову за то, что он сделал нам такой очень крутой отдых.

Кожне заняття з психологом закінчується однаково – обіймами. Дружні обійми - це теж своєрідна терапія, яка дарує дітям гарний настрій і віру в добре майбутнє.

Оксана Корчма, Євген Якунін. Для «Сьогодні». Канал «Україна».

 

 

 


Теги: Фонд Рината Ахметова Мирное лето - детям Донбасса Святогорск Екатерина Нехорошова Первомайское

Комментарии


Комментарии