Шанс слышать. Фонд Рината Ахметова помог 12-летнему Павлу из Днепра

Годами он терял слух, а родные и понятия не имели. 12-летнему Павлу долго не могли установить правильный диагноз. Из-за этого, парень, который и так имеет кучу проблем со здоровьем, едва не потерял мир звуков навсегда. Но пока он получил шанс - снова слышать.

///

Роками він втрачав слух, а рідні і гадки не мали. 12-річному Павлу довго не могли встановити правильний діагноз. Через це, хлопець, який і так має купу проблем із здоров’ям, ледь не втратив світ звуків назавжди. Та наразі він отримав шанс – знов чути.

Вони 12-тирічні двійнята. Назар народився раніше Павла лише на пів години. Та опікується братом, як старший. На те є причина.

Назар Чайковський, брат Павла: Мы переходили шоссе, а там машина быстро проезжала, я его за плечо бах, и тут машина проехала где-то в сантиметрах 50-ти от него. Вот так вот пролетела. Он не услышал!

Небезпечна для сина не тільки дорога, а й звичайний дитячий майданчик. Павло трохи відстає у розвитку. Він добрий і завжди тягнеться до людей... Та надто часто вони не відповідають хлопчикові взаємністю.

Лілія Чайковська, мати Назара та Павла: Дразнили, обижали, прогоняли. Не знаю, почему такие жестокие. У нас же, если ты не такой как все, тебя сразу в чёрный список.

З-поміж рідних у братів лише мама і бабуся. Лілія з батьком дітей розлучилися. А Наталя втратила чоловіка, незабаром після того, як сім'я Чайковських залишила рідний Донецьк через війну.

Наталія Літяк, бабуся Назара та Павла: Когда мы приехали в 14-м году, мы приехали с мужем голые босые. Начиналась зима, а у меня даже сапог не было. Вообще ничего. Мы голые и босые приехали.

Обидві жінки віддають себе дітям. Працюють, та статків не вистачає на лікування, навчАння, оренду житла. Так сталося, що проблеми зі слухом у ПавлА виявили запізно. Хоча Лілія постійно стежить за здоров’ям синів.

Лілія Чайковська, мати Назара та Павла: Нам говорили: "Аденоиды, аденоиды". Мы ж так верили, и к операции готовились.

Розвиватися Паші допоможуть тільки слухові апарати. Але коштують вони для сім'ї - цілий статок! За підтримкою переселенці звернулися до Фонду Ріната Ахметова, який від 2007-го року допомагає дітям із вадами слуху.

Перший же візит до сурдолога дає надію: син не тільки чутиме, а й поступово знов розрізнятиме людську мову. Спеціаліст розповідає, як правильно налагоджувати діалог з такими дітьми.

Ірина Банник, аудіологиня, сурдопротезист: Родственникам и окружающим кричать абсолютно не надо. Да? То есть надо разговаривать чётко и размеренно достаточно, но это не должно быть произношение по слогам. Чётко и размеренно - да! Громко-нет.

Завдяки підтримці фонду Ріната Ахметова вже понад двісті дітей отримали слухові протези! А з ними і повноцінне життя.

Лілія Чайковська, мати Назара та Павла: Большое спасибо и низкий поклон материнский Ринату Ахметову. за то, что он нас так спас и помог, и выручил.

Після занять із логопедами Павло зможе навчатися в інклюзивному класі звичайної школи. Як завжди, бути поруч із братом.

Назар, брат Паши: Я самый радый в мире человек! Я надеюсь, он где-то через года два начнёт разговаривать как я.

Юлія Міншакірова, Анастасія Тополь, для новин Сьогодні канал Україна.

Теги: Фонд Рината Ахметова Теперь я слышу Ринат Ахметов - детям Днепр Павел Чайковский

Комментарии


Комментарии