«Ринат Ахметов – детям. Мирное лето »: проект для пострадавших во время вооруженного конфликта на Донбассе

Из-за войны чуть не потеряла верного друга. Виктории Олейник из Северодонецка было 6 лет, когда ее семья попала под ужасный обстрел. Тогда удалось добежать до укрытия, но спрятаться смогли не все.

///

Через війну ледве не втратила вірного друга. Вікторії Олійник із Сєвєродонецька було шість років, коли її родина потрапила під жахливий обстріл. Тоді їм вдалося дивом добігти до укриття. Але сховатися змогли не всі.

Сєвєродонецьк, Луганська область

Вікторія Олійник, жителька Сєвєродонецька: Это было два часа ночи и мы увидели сверкание в окнах.

Вікторія у дрібних деталях пам’ятає початок бойових дій

Вікторія Олійник, жителька Сєвєродонецька: Соседский дом он оказался более надежный и побежали туда прям под снарядами мы бежали и зашли в подвал.

У глибокому підвалі були свої ризики. Дівчинку врятував дідусь.

Вікторія Олійник, жителька Сєвєродонецька: Осколок снаряда попал в дверь поролоновую и она загорелась. Он вовремя спохватился, и потушил ее ну если бы не он, дом просто бы сгорел.

Нагорі снаряди руйнували будинки. Всю ніч дитина просиділа в укритті.

Вікторія Олійник, жителька Сєвєродонецька: Животных мы никого не успели взять … я переживала за собаку за свою, которая со мной всю жизнь, он меня очень любит

Уже вранці вона побачила свого улюбленця, який дивом пережив ту ніч.

Вікторія Олійник, жителька Сєвєродонецька: Он очень трясся и теперь, когда он услышит даже гром, у него сразу начинается паника.

Віка поїхала в село до бабусі з дідусем на вихідні. Батьки залишилися в Сєвєвродонецьку. Тривалі обстріли роз'єднали їх надовго.

Вікторія Олійник, жителька Сєвєродонецька: Я хотела звонить родным, близким. Не было связи просто там.

Такі потрясіння мають тривалі наслідки, особливо для дітей.

Вікторія Олійник, жителька Сєвєродонецька: Те же даже петарды взорвутся, меня все равно начинает потрясывать слегка, это я никогда это не забуду.

Важливу підтримку дівчинка отримала від психологів Фонду Ріната Ахметова.

Олена Ізотова, мати Вікторії: Каждое занятие несло какую-то смысловую нагрузку, какое-то значение. И все это оставалось в памяти ребенка и приносило результаты.

Дівчинка взяла участь у проєкті «Рінат Ахметов дітям. Мирне літо». Його реалізують для постраждалих від збройного конфлікту.

Юлія Єршова, директорка Департаменту комунікацій Фонду Ріната Ахметова: Віка Олійник завдяки проєкту змогла зрозуміти своє покликання, вона на прохання психолога розповіла про свої мрії і навіть зробила презентацію головної з них: піклуватися про бездомних тварин.

Вікторія Олійник, жителька Сєвєродонецька: У меня есть мечта стать кинологом сделать вот этот приют, гостиницу «Лапа». Для меня животные это часть жизни.

За п’ять років у проєкті «Рінат Ахметов дітям. Мирне літо» взяли участь чотири з половиною тисячі хлопчиків і дівчаток. Для багатьох це була єдина можливість оздоровитися та пройти курс психологічної реабілітації.

Вікторія Олійник, жителька Сєвєродонецька: Спасибо огромное Ринату Ахметову! Мне это много опыта принесло, я решила, что не буду сдаваться и буду дальше идти к своей цели.

Віка вже виховує кількох собак. Цей малюк — дуже здібний. Навчився виконувати команди та навіть співати для своєї господині..

Ростислав Сисоєв, Євген Якунін для новин Сьогодні, канал Україна, У24, ТКД, ІПД.


Теги: Мирное лето Ринат Ахметов - детям Фонда Рината Ахметова Северодонецк Луганская область Виктория Олейник

Комментарии


Комментарии