Проект «Спроси у доктора» Фонда Рината Ахметова: ответы на вопросы, которые волнуют украинцев

Делать ли тест на антитела и повторный анализ ПЦР? О чем говорит уровень сатурации крови? Эти и другие вопросы сейчас как никогда волнуют украинцев. Каждый понимает - болезнь на пороге и каждый день симптомы могут дать о себе знать. Но так ли это на самом деле? Продолжаем серию сюжетов "Спроси у доктора", в которых всегда есть о чем узнать.

///

Чи робити тест на антитіла та повторний аналіз ПЛР? Про що говорить рівень сатурації крові? Ці та інші запитання зараз як ніколи хвилюють українців. Кожен розуміє - хвороба на порозі і кожного дня симптоми можуть дати про себе знати. Та чи так це насправді? Ми продовжуємо серію сюжетів "Запитай у лікаря", в яких завжди є про що дізнатись.

Уявіть, що ви прокинулись вранці, а у вас зник нюх і смак. Перша думка – коронавірус. Лікар встановлює діагноз - легка форма. А що далі? Передусім, залишатися вдома та дати організму побороти хворобу.

(Сергій Дубров, президент асоціації анестезіологів України)

5-6 доба бажано було б перевірити загальний аналіз крові для виключення приєднання бактеріальної інфекції.

За легкого перебігу хвороби не потрібно проводити додаткові дослідження. А чи треба зайвий раз їхати у лабораторію та робити повторний ПЛР-тест?

(Сергій Дубров, президент асоціації анестезіологів України)

Ні, це не обов’язково. Можна закривати лікарняний, 10 днів від першої появи симптомів, три дні відсутності клініки. Можна без тесту вважати людину здоровою…

І все ж таки виникає інше питання - чи робити тест на антитіла вже після одужання? І навіщо взагалі знати їх рівень?

(Сергій Дубров, президент асоціації анестезіологів України)

Високий їх рівень може показувати на перенесене захворювання. Чутливість цих тестів не є стовідсоткова, з одного боку. З іншого боку це як для аналізу кількості людей, які перехворіли без симптомів.

Відповіді саме на такі запитання цікавили українців під час спілкування з головним анестезіологом країни. Сергій Дубров став учасником проєкту "Запитай у лікаря" Фонду Ріната Ахметова, який спрямований саме на висвітлення тем, що хвилюють звичайних громадян. Адже у тисяч людей просто немає змоги поспілкуватись зі спеціалістом.

(Юлія Єршова директорка Департаменту комунікацій Фонду Ріната Ахметова)

Вже перша трансляція показала, що у людей є дуже багато запитань ми розуміємо, наскільки важливо дати людям доступ до таких фахівців. Це і мета проекту – зробити коротшим цей шлях між пацієнтом і лікарем.

Якщо говорити про ступінь хвороби, то не завжди відсоток ураження легень є її показником.

(Сергій Дубров, президент асоціації анестезіологів України)

Ми не орієнтуємось на кількість або на відсоток ураження легеневої тканини, може бути ураження легень 5 відсотків, а сатурація в них 80. А може бути ураження 80% і сатурація 98.

У будь-якому випадку, коли є задишка, без кисневої терапії не обійтися. Проєкт «Запитай у лікаря» реалізується в межах програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів». За цією програмою державні лікарні країни отримали 200 суперсучасних швидких, закуплено 204 висококласних апаратів ШВЛ, понад триста тисяч експрес-тестів для визначення коронавірусу та 200 тисяч одиниць засобів індивідуального захисту для медиків.

(Роман Божко, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії )

Фонд Ріната Ахметова відгукнувся ще на початку цього захворювання. Ці апарати дуже важливі. І його допомога, і його розуміння на даний випадок дуже важлива для нас, для медичних працівників, для населення.


Вікторія Чистюхіна. Ольга Коваленко. Євген Якунін. для НСКУ//У24.

Теги: Спроси у доктора Ринат Ахметов - спасение жизней Сергей Дубров Юлия Ершова ИВЛ Павлоград Днепропетровская область Роман Божко Виктория Чистюхина Ольга Коваленко

Комментарии


Комментарии