Пол жизни – рядом с войной. История Алины Кравченко

Полжизни – рядом с войной. Алина из Золотаревки на Луганщине увидела первые обстрелы еще первоклассницей. На глазах девочки снаряды разрушали деревню. Прошло уже семь лет. Свои воспоминания уже подростком она выложила в эссе о первом дне войны.

///

Півжиття - поруч з війною. Аліна із Золотарівки, що на Луганщині, побачила перші обстріли ще першокласницею. На очах дівчинки снаряди руйнували село. Минуло вже сім років. Свої спогади вже підлітком вона виклала в есе про перший день війни. Яким він був, дізнаємось зараз.

Золотарівка, Луганська область

Аліна підкреслює кожне слово, згадуючи свій перший день війни.
Вибухи, постріли, руйнування ніби застрягли у її пам’яті. За лічені години - знищено не один житловий будинок.

Лілія Кравченко, мати Аліни: Остались только стены и фундамент. Крыши, все повыгорало в середине. Все это было разрушено.

У розпал бойових дій батьки вивезли дочку подалі від війни. Коли повернулись, рідне село не впізнали.

Лілія Кравченко, мати Аліни: Света не было. Газ – полностью трубопроводы были разрушены. Газ - латали дырки, свет – натягивали провода – это в принципе все сами почти.

Сліди збройного конфлікту і сьогодні - на сільських вулицях, шкільній будівлі. Наскрізною пробиті двері класної кімнати.

Аліна Кравченко, жителька Золотарівки: У нас есть одна улица в селе и она почти полностью разрушена. Раньше там было очень красиво.

Спогади про війну жахливі, але цю їх обов’язково треба зберегти, вважає дев’ятикласниця із Золотарівки.

Аліна Кравченко, жителька Золотарівки: Я хочу чтобы дети, взрослые просто понимали цену этого мира, и чтобы войн больше не было.

Тому дівчинка долучилась до масштабного проєкту - «Конкурс есе Один день», який проводив Фонд Ріната Ахметова.

Оксана Іщук, менеджерка проєктів і програм Фонду Ріната Ахметова: У цьому році в конкурсі взяли участь учні 9-11 класів Донецької, Луганської, Запорізької та Харківської областей.

Спогади на папері Аліна спочатку показала своїй першій вчительці.

Ірина Комарницька, вчителька Золотарівської школи: В її есе ми бачимо перенесення на папір реально пережитих відчуттів. А це завжди зачіпає, це знаходить відгук.

У конкурсі взяли участь майже дві тисячі школярів. Кращі роботи оцінювали представники Фонду Ріната Ахметова, міністерства освіти, та телеведучий Ігор Пупков.

Загалом визначили двадцятьох чотирьох переможців. Автори найкращих робіт отримують від Фонду – ноутбуки, смартфони, набори відеоблогерів.

Ірина Комарницька, вчителька золотарівської школи: Велика подяка Фонду за можливість дітям спробувати свої літературні здібності.

А ще історії переможців увійдуть до Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова. Його мета - зібрати сто тисяч унікальних свідчень збройного конфлікту.

Ростислав Сисоєв, Вікторія Чистюхіна, Володимир Конопля. Для новин Сьогодні, канал Україна.

Теги:

Комментарии


Комментарии