Почему стоит прививаться – "Спроси у доктора" от Фонда Рината Ахметова

Непривитые от COVID-19 в 29 раз чаще попадают в больницы. Такие данные обнародовал в США Центр по контролю и профилактике заболеваний. Предыдущие исследования в других странах, тоже близки к этой цифре. Эпидемиологи в Украине говорят, что сейчас в зоне риска оказалась категория 50+. Потому как чаще всего отказываются от вакцинации.

///

Нещеплені від COVID-19 у 29 разів частіше потрапляють до лікарень. Такі дані оприлюднив у США Центр з контролю та профілактики захворювань. Попередні дослідження в інших країнах, теж близькі до цієї цифри. Епідеміологи в Україні кажуть, що наразі у зоні ризику опинилася категорія 50+. Бо найчастіше відмовляються від вакцинації.

Харків

Тетяні Чумаченко часто доводиться пояснювати студентам та пацієнтам: як працюють вакцини. Завідувачка кафедри епідеміології Харківського національного медичного університету розповідає, чому не варто переживати через підвищену температуру після щеплення.

Тетяна Чумаченко, завідувачка кафедри епідеміології Харківського національного медичного університету: Люди вот переживают: "Вот, повысится температура!". Температурная реакция cвидетельствует о том, что формируется иммунитет в организме. И некоторые иммунологи даже ожидают, чтобы повысилась температура, потому что это свидетельствует о том, что иммунитет будет напряжённый.

Усе частіше від щеплення проти COVID-19 відмовляються українці поважного віку. Побоюються побічних впливів після введення препарату. Професорка радить звернути увагу тих, хто сумнівається, на зовсім іншу статистику!

Тетяна Чумаченко, завідувачка кафедри епідеміології Харківського національного медичного університету: В 23,6 раза выше вероятность развития тяжелого заболевания, попадания в реанимацию старше 50-ти лет, которые не привиты, по сравнению с теми, кто привит. Это колоссальная разница, и нужно понимать, что пока у нас будет маленький охват прививками. У нас будут угрозы возрастать, у нас будут появляться новые штаммы, более агрессивные, чем этот Дельта.

Каже: сучасні вакцини, захищають не від зараження, а від важкого перебігу хвороби. Адже коронавірус активно мутує. Вчені всього світу шукають спосіб посилити захист. Один із варіантів - бустерна вакцина. Та в Україні, інформують у МОЗ, якщо й може розпочатися ревакцинація, то не раніше, ніж за рік.

Тетяна Чумаченко, завідувачка кафедри епідеміології Харківського національного медичного університету: Бустерная — это значит усиливающая иммунный ответ. Это не обязательно третья. Начали замечать, что люди начали утрачивать силу иммунитета, а вирус, он свою агрессивность наращивает, поэтому этого иммунитета не хватает, чтобы не развились симптомы. Пока хватает от летальных тяжёлых форм, но симптомы уже могут появляться.

Тетяна Чумаченко стала експертом прямого ефіру "Запитай у лікаря" Фонду Ріната Ахметова. На ньому провідні медики країни розповідають про лікування та профілактику COVID-19.

Тетяна Чумаченко, завідувачка кафедри епідеміології Харківського національного медичного університету: Люди боятся последствий прививки, а что будет через 5 лет? А последствия COVID-19? Некоторые просто могут не дожить до тех последствий, которых они боятся после вакцинаций. Это не лежать под кислородом в реанимации и висеть так на волоске от гибели.

Загальне охоплення проєкту «Запитай у лікаря» на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова вже 16 мільйонів. Нові трансляції можна побачити щосереди на соціальних сторінках Фонду.

Юлія Міншакірова, Анна Бровко, Ігор Лукашов для новин "Сьогодні" канала Україна.


Теги: вакцинация Татьяна Чумаченко Спроси у доктора COVID-19 Фонд Рината Ахметова

Комментарии


Комментарии