Новый проект Фонда Рината Ахметова "Спроси у врача": нужно ли делать тесты на антитела и ПЦР
16 ноя. 2020 21:25:23
95% и выше такие данные на пульсоксиметра означают, что уровень насыщенности кислородом вашей крови в норме. Ну а это один из основных показателей, которым руководствуются врачи при госпитализации пациентов с COVID-19. Подробнее о приборе и о том, как им правильно пользоваться, - смотрите.
///
95% і вище такі дані на пульсоксиметрі означають, що рівень насиченості киснем вашої крові у нормі. Ну а це один з основних показників, яким керуються лікарі під час ушпиталення пацієнтів із COVID-19. Докладніше про прилад та про те, як ним правильно користуватися, - дивіться.
Відділення пульмонології 17-ої київської лікарні ще влітку перетворилося на інфекційне. Відтоді приймають пацієнтів з ускладненнями унаслідок коронавірусу. Завідувачка відділення Світлана Гук і сама уже двічі перехворіла на КОВІД-19.
(Світлана Гук, завідувачка першого інфекційного відділення київської клінічної лікарні № 17)
Вот этот один из главных симптомов - вы знаете, мне нечем дышать, а сатурация нормальная - он мне знаком, я знаю, что это есть. мне проще понять и на одной волне находиться с пациентом, а это очень ценно.
Сатурація - тобто насиченість крОві киснем - один з основних показників, який треба пильнувати у разі захворювання, аби не пропустити можливих ускладнень. Допоможе у цьому - пульсоксиметр.
Очень важно, чтоб были свежие батарейки. Меряем мы обычно на безымянном или мизинчике, это не сильно принципиально, но часто бывает, что кожа на указательном пальчике более грубая - это может влиять.
Також хибний результат можна отримати, якщо маєте манікюр з гель-лаком. Або просто у вас холодні пальці.
Дальше все очень просто - вы одеваете пульсоксиметр и нажимаете кнопку - и выжидаете какое-то время, пока он подсчитывает свои показатели и даже после того, как появились цифры - не спешите его снимать. Подержите 15 секунд. +вот у доктора сатурация 98. Таких мы в больницу не берем.
Мати пульсоксиметр удома - слушно, каже лікарка. Це дозволить відрізнити паніку від реальних симптомів. Під час онлайн-трансляції у межах проєкту Фонда Ріната Ахметова "Запитай у лікаря" відповідає ще на десятки різних питань. І заспокоює: не треба недооцінювати організм людини, ми цілком здатні подолати вірус.
(Світлана Гук, завідувачка першого інфекційного відділення київської клінічної лікарні № 17)
Он для нас новый. он нас всех поразил во всех отношениях: и психологически, и физически. но мы тоже не лыком шиты. организм он как бы адаптируется, если бы у нас не было способности адаптироваться к внешним неблагоприятным факторам - да мы бы вымерли уже давно. поверьте в себя!
До нового проєкту Фонд залучає провідних лікарів, експертів Міністерства охорони здоров`я.
(Юлія Єршова, директорка департаменту комунікацій Фонду Ріната Ахметова)
У Фонда Ріната Ахметова виникла ідея реалізувати проект "Запитай у лікаря" саме через те, що ми, аналізуючи інформаційне поле, бачимо скільки багато запитань у людей і скільки багато неточної, недостовірної інформації, як лікувати цю нову хворобу КОВІД-19.
Онлайн-зустріч зі Світланою Гук уже переглянули понад 6 тисяч людей, під час трансляції фахівчиня відповіла на п'ятдесят запитань.
(Світлана Гук, завідувачка першого інфекційного відділення київської клінічної лікарні № 17)
Если есть такая возможность говорить для большого количества людей, и они услышат ответы на свои вопросы, и будут знать, как действовать в такой ситуации - это большое дело. Проекты, которые направлены на информирование населения - это очень хорошо.
Юлія Покідіна, В`ячеслав Філюшкін для новин Сьогодні. Канал Україна.
Теги:
Киев
Спроси у доктора
Светлана Гук
Ринат Ахметов - спасение жизней
Юлия Ершова
COVID-19
Покидина
Комментарии
Комментарии