Новое медицинское оборудование для Рубежанской больницы от Фонда Рината Ахметова и ДТЭК

Больных COVID в Луганской области, когда таких обнаруживают, доставляют прежде всего к Рубежанскую больницу. За время пандемии там находились десятки таких пациентов. Медики уверяют: ситуация не улучшается, а реаниматологи готовы к наплыву больных коронавирусом в любой момент. Хватает ли сегодня аппаратов искусственной вентиляции легких?

///

Хворих на COVID у Луганській області, коли таких виявляють, доставляють насамперед до Рубіжанської лікарні. За час пандемії там перебували десятки таких пацієнтів. Медики запевняють: ситуація не поліпшується, а реаніматологи готові до напливу хворих на коронавірус будь-коли. Чи вистачає на сьогодні апаратів штучної вентиляції легень?

Рубіжне, Луганська область

Це профільний медзаклад, переорієнтований для того, аби рятувати людей із КОВІД. Ілля Білоконов працює анестезіологом два роки. Каже, зараз всі задіяні і в операціній, і у відділенні. Іноді - цілодобово.

Ілля Білоконов, лікар-анестезіолог: Тебе нужно и владеть методами анестезии современными, чтобы проводить операции, и разбираться в интенсивной терапии, чтобы лечить больных здесь.

Для лікаря двох років вистачило, аби зрозуміти, що працює на своєму місці. Зараз у відділенні реанмації є новітні апарати штучної вентиляції легень. Автоматизовані та мобільні.

Ілля Білоконов, лікар-анестезіолог: Есть большое количество параметров, которые выставляются на аппаратах ИВЛ. Чем современней аппарат, тем это проще делается.

За час пандемії у реанміації був лише один тяжкий пацієнт із КОВІД. Він одужав та вже виписаний із лікарні.

Ніна Осиченко, заступниця директора Рубіжанської Центральної міської лікарні: Были выведены все больные, он лежал, находился на лечении один. После лечения наступило улучшение, он продолжил лечение в инфекционном отделении.

Апарати Шавеел рятують людей і з іншими - не менш небезпечними захворюваннями. На сьогодні у Рубіжанській лікарні надсучасне обладння встановлене завдяки Фонду Ріната Ахметова і за участі компанії ДТЕК.

Віталій Шевченко, представник ДТЕК: Це той заклад, який один з найперших приймав ковід хворих. Сьогодні ми передаємо три апарати штучної вентиляції, а до того ми сюди передали вже два апарати, тобто ми закриваєм повністю потреби цієї лікарні в апаратах штучної вентиляції.

"Боротьба з COVID-19 в Україні" – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти медикам рятувати життя людей.

Ірина Блажан, директорка програм і проєктів Фонду Ріната Ахметова: Помощь Фонда Рината Ахметова Луганской области комплексная. с самого начала эпидемии мы передали медикам области экспресс-тесты для диагностики КОВИД-19, защитные костюмы, санитайзеры, оксиометры и средства индивидуальной защиты. И вот сегодня Фонд доставил очередную партию суперсовременных аппаратов искусственной вентиляции легких.

У Рубіжанській лікарні тепер п'ять апаратів допомогають у порятунку життя пацієнтів.

Сергій Гайдай, голова Луганської облдержадміністрації: Не вперше Фонд Ріната Ахметова надає допомогу. Апарати настільки сучасні, що вони мінімізують втручання лікаря взагалі.

Ніна Осиченко, заступниця директора Рубіжанської Центральної міської лікарні: Мы очень благодарны Фонду. Полученные пять аппаратов позволят и улучшить качество работы, улучшить качество оказания помощи нашим больным. Спасёт жизни многих пациентов.

Загалом Фонд Ріната Ахметова придбав для державних лікарень понад двісті висококласних апаратів штучної вентиляції легенів. Більше сімдесяти з них вже передали опорним медзакладам.

Вікторія Чистюхіна. Єгор Логінов. Євген Якунін. Костянтин Царенок. Для новин Сьогодні. Канал «Україна». Україна 24.

Теги: Фонда Рината Ахметова Ринат Ахметов - спасение жизней Рубежное Луганская область Илля Белоконов Нина Осиченко Виталий Шевченко ДТЭК COVID-19 ИВЛ Серегей Гайдай Виктория Чистюхина

Комментарии


Комментарии