Дети из прифронтовой зоны преодолевают свои страхи благодаря Фонду Рината Ахметова

Подавленные отрицательные эмоции могут стать причиной серьезных заболеваний в будущем. Многие дети из прифронтовой зоны не могут преодолеть свои страхи. Постоянные обстрелы забрали у них счастливое детство. Заново радоваться их учат психологи в детском лагере. Для некоторых это стало первым отдыхом в жизни.

///

Пригнічені негативні емоції можуть стати причиною серйозних захворювань у майбутньому. Багато дітей із прифронтової зони не можуть подолати свої страхи. Постійні обстріли відібрали в них щасливе дитинство. Наново радіти їх вчать психологи у дитячому таборі. Для деяких це стало першим відпочинком у житті.

Донецька область, г.Святогірськ

- Привет! Приезжайте сюда, классный лагерь. Очень!

Їх переповнюють емоції! Відпочити у таборі для багатьох серед цих дітей було заповітним бажанням.

Віра Черненко, жителька Краматорська: Вы знаете, я в лагере только первый раз!

Проте у свої 9 рочків Віра Черненко добре знає, як починаються обстріли і де треба ховатися.

Віра Черненко, жителька Краматорська: Тут звук, какой-то тыщ огромный, нам воспитатель скомандывала всем брать тапочки и бежать в подвал. Мне было очень страшно и холодно, потому что я бежала в майке и в шортиках.

Соня Омельченко також багато переховувалася та тікала. Страх від пережитого і досі постає в пам’яті.

Софія Омельченко, переселенка з Донецьку: Мама меня садила в машину, мне тогда было 4 годика. Уезжали из Донецка в Святогорск, потому что в Донецке было очень небезопасно.

Діти страждають від кошмарів, бояться темряви, впадають в паніку від гучних звуків. У майбутньому це може спровокувати серйозні захворювання серця, щитовидної залози, цукровий діабет.

Назо Біблая, психолог: Травма может проявиться через 10 лет, через 15 лет - у всех по-разному. Все зависит от того, в какие условия попали ребята после войны.

Прожити та відпустити пригнічені емоції - ось що допомагає подолати травму війни. Цього навчають психологи.

Назо Біблая, психолог: Ребята приехали все в состоянии тревоги, но с помощью дыхательных и других релаксационных упражнений они успокаиваются, и потом мы либо вылепливаем, либо выкрикиваем, либо выстукиваем вот эти эмоции, которые они в себе подавили.

Також під час відпочинку діти активно займаються у творчих гуртках, зустрічаються з відомими людьми, відвідують екскурсії, купаються в лісовому озері.

- Хочу нарисовать природу, потому что я здесь отдыхала, мне очень здесь понравилась природа.

Мирне літо дітям Донбасу вже п’ятий рік дарує Фонд Ріната Ахметова. За цей час в літніх таборах відпочили понад 4 тисяч хлопчиків та дівчаток.

Віра Черненко, жителька Краматорська: Я говорю спасибо Ринату Ахметову за хорошее, веселое и мирное лето!

Софія Омельченко, переселенка з Донецьку: Я бы сказала большое спасибо Ринату Ахметову, потому что он подарил нам футболки, браслеты, вот этот шикарный отдых - он нам все подарил!

Вони сповнені радощів, бо теплих спогадів про мирне літо вистачить на весь рік.

Оксана Корчма, Марія Сергієва. Для «Сьогодні». Канал «Україна».


Теги: Мирное лето - детям Донбасса Фонда Рината Ахметова София Омельченко Вера Черненко Донецк Краматорск Святогорск

Комментарии


Комментарии