Мальчик Сергей проходит курс реабилитации благодаря Фонду Рината Ахметова

В его теле до сих пор остаются осколки снарядов. Одиннадцатилетний Сергей пытается прийти и восстановиться после трагедии, которая произошла с ним в начале войны. Взрыв мины нанес и физические, и моральные травмы. Регулярные курсы реабилитации постепенно возвращают мальчика к нормальной жизни.

///

У його тілі досі лишаються уламки снарядів. Та 11-річний Сергій, попри все, бореться, оговтуючись від трагедії, що сталася з ним на початку війни. Вибух міни завдав і фізичних, і моральних травм. Регулярні курси реабілітації повертають хлопця до нормального життя. Його історія - далі в сюжеті.

Київська область, м.Конча-Заспа

10 хвилин у хвойній ванні і є заряд доброго настрою на цілий день! Для Сергія Зурноджана ця процедура найулюбленіша.

Сергій Зурноджан, житель Світлодарська: Я лучше сплю, лучше чувствую себя.

Аромаолії дарують відчуття спокою. Останні кілька років йому цього так не вистачає. Сергій не може забути трагедію, що трапилась з ним на початку війни.

Сергій Зурноджан, житель Світлодарська: Взорвался там снаряд, осколок влетел мне в плечо. Дверь пробил насквозь, и в меня прилетело два осколка.

Хлопця дивом вдалося врятувати.

Тетяна Берестова, тітка Сергія: Ранение в голову, сильное ранение в плечо. После этого его сразу же отправили в Артемовск в больницу. Там вытащили из головы большой осколок, а маленькие остались.

Підтримку в реабілітації дітям, пораненим на сході країни, вже четвертий рік надає Фонд Ріната Ахметова.

Тетяна Берестова, тітка Сергія: Мы два года назад были в санатории города Запорожье. До этого он болел намного чаще, чем после этого санатория.

Едуард Трейтьяк, завідувач відділення фізичної реабілітації: Реабилитация нужна вообще, а таким деткам после ранения особо нужна. Дети пострадали не только физически, но, конечно, и морально, поэтому любыми способами мы стараемся им помочь.

За весь час завдяки проєкту "Реабілітація поранених дітей" проведено близько 110 курсів відновлювального лікування.

Тетяна Берестова, тітка Сергія: Эта помощь очень важна и нужна, как для нашей семьи, так и для всех деток, которые с такой тяжелой судьбой. Спасибо Ринату Леонидовичу за эти наши поездки в такие санатории — это здоровье укрепляет, психику ребенка, и это чудесный отдых для всех.

Цього року 28 дітей пройдуть тритижневий курс реабілітації в санаторії «Жовтень» під Києвом.

Сергій Зурноджан, житель Світлодарська: Мне подарил Ринат Ахметов путевку в санаторий и мне тут нравится, мне тут хорошо. Спасибо ему большое за то, что я сюда приехал.

На території санаторію росте дуб, якому 9 століть. За легендою, він виконує бажання. Сергій часто проходить повз аби доторкнутися і подумати про свої мрії. Які тримає в таємниці від усіх, щоб вони неодмінно збулися.

Сергій Зурноджан, житель Світлодарська: Я загадал уже. Загадал? Ну скажи какое? Вот такое! это секрет? Да!

Оксана Корчма, Євген Якунін. Для «Сьогодні». Канал «Україна».

 

 

 


Теги: Фонд Рината Ахметова реабилитация раненых детей Киев Светлодарск Сергей Зурнаджан

Комментарии

2020-06-27 04:19:57 yezvguwrams : amlodipine 5 mg amlodipine recall 2018 https://amlodipinefast.com/ - side effects for amlodipine lipitor


Комментарии