Когда лучшее время для иммунизации - "Спроси у доктора" от Фонда Рината Ахметова

Когда лучшее время для иммунизации? Как работают имеющиеся вакцины против агрессивного Дельта штамма COVID? И возможно ли в Украине применение третьей дозы вакцины? Ответы - у специалистов.

///

Коли найкращий час для імунізації? Як працюють наявні вакцини проти агресивного Дельта штаму COVID? Та чи можливе в Україні застосування третьої дози вакцини? Відповіді - у фахівців.

Київ

Понад 9 мільйонів - стільки щеплень проти COVID -19 отримали українці від початку вакцинальної кампанії. Цього замало, щоби сформувати колективний імунітет, кажуть фахівці.

Євгенія Менжуліна, інфекціоністка, начальниця відділення денного стаціонару медцентру служби надзвичайних ситуацій України: Організм за літо отримує таку велику дозу оздоровлення. І у вересні, у жовтні сприятливий період задля роботи з організмом в плані імунізації. Тому, як ніколи вчасно наразі робити вакцинацію.

Та чи працюють наявні вакцини проти агресивного штаму дельта, який наразі домінує в світі, - от що турбує українців.

Євгенія Менжуліна, інфекціоністка, начальниця відділення денного стаціонару медцентру служби надзвичайних ситуацій України: Штам Дельта - він такий, він скажімо так, трохи оминає захисні функції антитіл, які виробляються на фоні щеплення, але все одно, щодо внутрішньоклітинного імунітету - він вже там таких властивостей не буде мати, і вже буде працювати з вірусом, який потрапив у клітину.

Інфекціоністи також попереджають - навіть повністю імунізовані люди не мають нехтувати правилами безпеки.

Євгенія Менжуліна, інфекціоністка, начальниця відділення денного стаціонару медцентру служби надзвичайних ситуацій України: Враховуючи в принципі досвід інших країн, країн Європи, які все одно повертаються до суворого маскового режиму, не дивлячись на те, що більша частина населення вакцинована двічі заради власної безпеки бажано все одно дотримуватися маскового режиму в місцях скупчення людей, де неможливо дистанціюватися.

Для того, щоб протистояти пандемії, у світі пропонують робити й третю дозу щеплення. В Україні такий захід також не виключений.

Євгенія Менжуліна, інфекціоністка, начальниця відділення денного стаціонару медцентру служби надзвичайних ситуацій України: Сложно спроектировать какую-либо модель скорости антител, пока они нарастают, потом насколько они долго держатся эти титры, насколько они быстро убывают, поэтому ученые приходят к выводу, что например скорость такая, соответственно, желательно третью дозу.

На найпопулярніші питання щодо вакцинації проти COVID-19 у Фонді Ріната Ахметова відповідала інфекціоністка Євгенія Менжуліна. Вона стала 41-ою експерткою проєкту "Запитай у лікаря".

Юлія Єршова, директорка департаменту комунікацій Фонду Ріната Ахметова: "Запитай у лікаря" став частиною проєкту "Боротьба з COVID-19 в Україні". Це оперативна і професійна відповідь провідних медичних експертів країни на усі міфи і домисли, які виникли навколо коронавірусу.

За весь час роботи відео проєкту переглянули понад 15 мільйонів разів. Подивитися повну версію трансляції можна на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова.

Юлія Покідіна, Володимир Конопля для новин Сьогодні. Канал Україна.

Теги: COVID-19 Евгения Менжулина Фонд Рината Ахметова Спроси у доктора

Комментарии


Комментарии