Херсонская больница получила помощь в рамках программы «Ринат Ахметов - спасение жизней»

Пандемия заставила строить хранилища кислорода. К такому прибегли на Херсонщине. В областной инфекционной больнице запасут до 20000 тонн смеси. Сейчас в регионе на кислородной поддержке находятся несколько сотен инфицированных COVID. Какие усилия приходится прилагать врачам, чтобы поставить пациентов на ноги?

///

Пандемія змусила будувати сховища кисню. До такого вдалися на Херсонщині. В обласній інфекційній лікарні запасатимуться до 20 000 тон суміші. Нині в регіоні на кисневій підтримці перебувають кілька сотень інфікованих на COVID. Яких зусиль доводиться докладати лікарям, щоб поставити пацієнтів на ноги?

Видите, какое тяжелое поражение легких, что воздушных тканей практически нет. Вот с этим поступаю больные.

Такі пацієнти потребують постійної кисневої підтримки.

(Михайло Набатов завідувач відділення реанімації Херсонської обласної інфекційної лікарні)

И это не один, ни два дня. Это несколько недель. Потому что в больницу легко попасть на кислород, и очень долгий процесс выздоровления.

Інколи пацієнти залишаються кисневозалежними, навіть коли сам вірус уже відступив.

(Михайло Набатов завідувач відділення реанімації Херсонської обласної інфекційної лікарні)

Единичный случай – даже уходили домой с кислородными концентраторами.

Щоби хворі з коронавірусною інфекцією могли дихати, лише ця лікарня щодоби використовує до двох тон рідкого кисню.

(Михайло Набатов завідувач відділення реанімації Херсонської обласної інфекційної лікарні)

Никто не ожидал, что такое будет, что будет по 50-60 человек на высокопотоковом кислороде. Больницу пришлось фактически перестраивать, потому что повсюду провели к койкам инфекционным точки подачу кислорода.

До Херсонської обласної інфекційної лікарні доправляють найтяжчих пацієнтів із Ковід-19. Життя кількох десятків недужих лікарям врятувати не вдалося.

(Михайло Набатов завідувач відділення реанімації Херсонської обласної інфекційної лікарні)

От этой болезни нет никакого лекарства, ни за какие деньги его не купишь. Чтобы дал и прошло. Мы можем больного поддержать, помочь ему в этот трудный момент, когда он нуждается в кислороде.

Нині на Херсонщині кисневої підтримки потребують кілька сотень пацієнтів із коронавірусною інфекцією. Загалом у 15 лікарнях області для таких недужих підготували понад дві тисячі ліжок. 80 відсотків з них мають бути підключені до подачі кисню.

(Віктор Короленко, директор департаменту охорони здоров’я Херсонської ОДА)

Це близько 1700 ліжок. А ліжок забезпечених киснем у нас 1028. Як би ми багато кисню тут не найшли, але якщо немає апарата, який би доставив його до легенів, цей кисень так би й був на вулиці.

Саме такий апарат лікарня отримала в межах програми «Рінат Ахметов – порятунок життів». Завдяки надшвидкому режиму завантаження, підключити пацієнта до такого обладнання можна менш ніж за хвилину.

(Михайло Набатов завідувач відділення реанімації Херсонської обласної інфекційної лікарні) Самое главное – современный режим неинвазиной ИВЛ.

Загалом від Фонду Ріната Ахметова державні лікарні отримають понад 200 сучасних апаратів штучної вентиляції легень.

(Михайло Набатов завідувач відділення реанімації Херсонської обласної інфекційної лікарні) Сколько длится эта вспышка, все время чувствуем поддержку благотворительных фондов и особенно Рината Ахметова, который вносить огромный вклад в поддержку нашей медицины.

(Юрій Гусєв, голова Херсонської обласної адміністрації)

З перших днів ми створили антикризовий штаб і меценати, зокрема Фонд Ріната Ахметова, допомагає в роботі цього антикризового штабу, сьогодні було передане не лише це обладнання, були передані засоби індивідуального захисту.

Від початку пандемії сучасні апарати ШВЛ, експрес-тести, засоби індивідуального захисту, концентратори кисню та термометри отримали державні лікарні 17-ти областей України. Ольга Коваленко, Марина Андрієнко, для "Новин Сьогодні", канал "Україна".

Теги: COVID-19 Ринат Ахметов - спасение жизней ИВЛ Юрий Гусев Михаил Набатов Херсон Андриенко Коваленко

Комментарии


Комментарии