Харьковские больницы получили новые аппараты ИВЛ от Фонда Рината Ахметова

В Харькове больницы первой волны переполнены инфицированными Ковид-19. В некоторых медучреждениях приходится для больных даже доставлять дополнительные кровати. Последние недели Харьковщина чуть ли не ежедневно оказывается в пятерке регионов с наибольшим количеством больных. За прошедшие сутки в области обнаружили 269 новых случаев коронавруса. Большее число больных зафиксировано только на Тернопольщине.

///

У Харкові лікарні першої хвилі переповнені інфікованими на Ковід-19. У деяких медзакладах доводиться для недужих навіть доставляти додаткові ліжка. Останні тижні Харківщина чи не щодня опиняється у п’ятірці регіонів з найбільшою кількістю хворих. За минулу добу в області виявили 269 нових випадків коронаврусу. Більше хворих зафіксовано - лише на Тернопільщині. Докладніше про ситуацію на Харківщині розкажуть наші кореспонденти.

Ані соціальної дистанції, ані дотримання маскового режиму. Таку картину нині можна побачити чи не в кожній маршрутці в центрі Харкова.

Я же не могу каждому приказать, у каждого приказать. У каждого свое мнение, свое отношение.

Скажіть їм, хай надінуть. Ім пополам зайшла мовчки, сіла і всьо.

Уже кілька тижнів Харківщина майже щодня потрапляє до п’ятірки областей, із найбільшою кількістю хворих на Ковід-19 в Україні.

(Олексій Кучер голова Харківської обласної державної адміністрації )

У нас всі лікарні переповнені, але місця ще є.

За інформацією місцевої влади, 1800 людей із Ковід лікуються амбулаторно. Кожен третій із цих пацієнтів має пневмонію легкого або середнього ступеня. До лікарень доправляють лише хворих із тяжким перебігом хвороби.

(Алла Бобейко головна лікарка КНП "Міська клінічна лікарня № 13")

Вирус опасный, коварный, он уже сейчас дает другую симптоматику, которую мы видели в апреле. Пациенты гораздо более тяжелые лежать от тех, которые были в апреле.

Стежити за перебігом хвороби Наталі Сазоновій довелося не лише за діагнозами інфікованих. Два тижні жінка провела у стаціонарі як пацієнтка.

(Наталя Сазонова завідувачка відділення анестезіології та інтенсивної терапії КНП "Міська клінічна лікарня № 13")

Выпала и опять в строй, и опять вернулась, хоть и страшно было.

Нині у 13-й міськлікарні Харкова 140 пацієнтів із коронавірусною хворобою, шестеро людей у реанімації.

(Наталя Сазонова завідувачка відділення анестезіології та інтенсивної терапії КНП "Міська клінічна лікарня № 13")

Все пациенты тяжелые c двухсторонней пневмонией. Пятерым из них нужна неинвазивная вентиляция легких аппаратами ИВЛ.

Для порятунку життів саме таких пацієнтів Фонд Ріната Ахметова спільно з футбольним клубом «Шахтар» передав медзакладам Харкова чотири апарати ШВЛ. Один із них встановили у 13-й лікарні.

(Алла Бобейко головна лікарка КНП "Міська клінічна лікарня № 13")

Аппараты ИВЛ – это тире спасенные жизни. Потому что есть те по статистике наверное пять процентов, которые самые тяжелые. Для них только это спасение. Это супераппарат. Технологично, современно, актуально. Спасибо большое Фонду Рината Леонидовича Ахметова, спасибо клубу футбольному «Шахтер».

(Олексій Кучер голова Харківської обласної державної адміністрації)

Зараз кожен такий апарат він на ціну золота. Я дійсно щиро вдячний Фонду Ріната Ахметова за ту увагу, яка є до Харкова, до Харківської області. Для нас це дуже важливо.

Загалом у межах програми "Рінат Ахметов – порятунок життів" Харківщина вже отримала 10 апаратів ШВЛ.

(Юрій Свиридов директор зі стратегії та комунікацій ФК "Шахтар")

Каждый раз, когда мы презентуем передачу аппаратов хочется сказать: «Добрый день!», но я ловлю себя на мысли, что этот добрый день еще не настал. Мы надеемся, что благодаря той помощи, которая оказывает Фонд совместно с клубом, мы его как можно быстрее приблизим.

Загалом Фонд Ріната Ахметова надав державним лікарням країни понад 200 апаратів ШВЛ. Упродовж року вони можуть допомогти врятувати життя понад 10, 5 тисяч пацієнтів.

Ольга Коваленко. Анна Бровко, Ігор Лукашов

Теги: COVID-19 коронавирус Харьковская область Харьков ИВЛ Фонда Рината Ахметова Алексей Кучер Алла Бобейко Ринат Ахметов - спасение жизней Наталья Сазонова Юрий Свиридов Ольга Коваленко Анна Бровко

Комментарии


Комментарии