Как превратить негатив в пользу – советы психолога

Всегда сдерживаете злость и гнев? Ждите проблем с сердцем. Психологи рекомендуют не гасить в себе отрицательные эмоции. Потому что это приводит к пассивной агрессии. А это уже небезопасно для здоровья. Как разрушительную силу негатива превратить в пользу?

///

Завжди стримуєте злість та гнів? Чекайте на проблеми із серцем. Психологи радять не гасити у собі негативні емоції. Бо саме це призводить до пасивної агресії. А це вже небезпечно для здоров’я. Як руйнівну силу негативу перетворити на користь. Розкажемо далі.

Перепади настрою, безсоння, спалахи агресії! Кожен п'ятий, хто перехворів на COVID-19, скаржиться на виснажливу тривожність. Психолог Катерина Вепро пояснює чому.

Катерина Вепро, гештальт-терапевтка, сімейна психологиня: Это же не просто вирусное заболевание для человека, да ? Это больше такой, травмирующий опыт. Потому что у человека есть угроза жизни! Человек, который склонен к тревожным состояниям, к панике, то есть его нервная система будет уязвима в большей степени!

Руйнує організм і пасивна агресія! Якщо злість придушувати у собі, не проговорювати, не виражати, вона виявиться у формі невдоволення, образи на весь світ! А це - нові діагнози у вашій медкарті.

Катерина Вепро, гештальт-терапевтка, сімейна психологиня: Почему важно не хранить всё это в себе, так это несёт разрушающий характер. + Далее нарушение сна влечёт за собой вегетативные нарушения и люди сталкиваются с гипертонией, с инсультами, инфарктами.

Невизначеність та страх за своє життя можуть мимоволі провокувати хвороби у людей, які мешкають у зоні військового конфлікту. Пандемія цю проблему загострила! З 14-го року психологічну підтримку жителям Донбасу надає Фонд Ріната Ахметова. Фахову допомогу отримали понад 60 тисяч постраждалих! Зберегти ментальне здоров’я допомагають такі щотижневі ефіри та консультація психологів під час збору історій до музею "Голоси мирних".

Катерина Вепро, гештальт-терапевтка, сімейна психологиня: Работая в проекте "Голоса мирных, мы слышим о том, что наша работа помогает им. И они все говорят. Им стало легче, им стало комфортнее. И в большинстве случаях люди благодарны, что есть такая возможность поговорить с психологом!

Виражати негативні емоції для людини цілком нормально - запевняє психологиня! Головне це робити без шкоди для себе та інших! Найдієвіший і простіший спосіб охолонути - розтягнути емоцію у часі.

Катерина Вепро, гештальт-терапевтка, сімейна психологиня: Можно просто выдохнуть и досчитать до десяти! Это самый такой простой способ, который всегда вы можете сделать, не привлекая внимание других людей. Пусть агрессия не уйдет, но её уровень резко снизиться.

А якщо гнів та злість вас не відпускають удома? Радить ненадовго переспрямувати руйнівну енергію на хатні, монотонні справи. Прасування білизни, прибирання, миття посуду - врівноважать емоції!

Юлія Міншакірова, Вікторія Чистюхіна, Володимир Конопля, для новин "Сьогодні" канал Україна

Теги: Фонд Рината Ахметова Преодолеть Поможет психолог Екатерина Вепро COVID-19

Комментарии


Комментарии