Гуманитарный Штаб Рината Ахметова занимается детьми с травмами войны

Кожна друга дитина з прифронтового Донбасу має психологічну травму війни. Якщо її вчасно не подолати, постраждає декілька поколінь, кажуть фахівці. Уже четвертий рік в країні працює унікальна благодійна програма гуманітарного штабу Ріната Ахметова. На оздоровчому відпочинку побували чотири тисячі дітей. Як два тижні мирного літа можуть вилікувати тіло й душу - дивіться далі.


Вони усміхаються, грають, захоплюються! Але їх видають очі. Занадто сумні, дорослі. Ці діти втратили домівки, друзів. Бачили, як руйнуються міста. Протягом літа в святогірському оздоровчому таборі з ними працювали досвідчені психологи. Статистика приголомшує: травму війни фахівці виявили в кожної другої дитини.

Андрій Хворостянко, менеджер проектів Фонду Ріната Ахметова: Мне запомнилась история одной девочки, зовут её Диана. Случай какой, во время одной из бомбёжек семья пряталась в подвале, и вместе с ними была подруга мамы. И подруга мамы не успела укрыться в подвале, и на глазах у ребенка её убило.

Позбутися кошмарів можна навіть за короткий час. Уже четвертий рік діти Донбасу проходять унікальній літній курс оздоровлення. П’ятиразове харчування, спортивні, творчі майстерні. Два тижні відпочинку надає гуманітарний штаб Ріната Ахметова. Це діти, які перебувають під постійними обстрілами, та ті хто став вимушеними переселенцем.
 
Тетяна Кухоцька, директор Департаменту комунікації Фонду Ріната Ахметова: Из тех пятисот детей, которые в этом году отдохнули, половина живёт на территории неподконтрольной Украине. А половина живёт на территории, которая подконтрольна Украине. Мы хотим сказать, что дети продолжают очень легко находить общий язык. У них есть у всех одна проблема: они хотят мира.

За даними Мінсополітики України, у прифронтовій зоні мешкає майже 215 тисяч дітей. І це тільки на підконтрольній території! Вони, як і діти-переселенці, мають бути оздоровлені. Бесплатно. Проте державних коштів на всіх не вистачає.

Володимир Вовк, заступник директора Департаменту забезпечення прав дітей та оздоровлення Мінсоцполітики України: Ми дуже вдячні всім організаціям: і звичайно, у першу чергу Фонду та гуманітарному штабу, з яким ми давно співпрацюємо, з яким у нас є діючий напрацювання, подолання сирітства в Україні. Завдяки нашій співпраці, створено унікальний портал «Сирітству – Ні!» . І тому, це ще один проект є яскравим свідченням того, що справу цю ми намагаємось робити спільно. Доповнюючи один одного!

За час відпочинку діти Донбасу створили сотні робіт. Їх представлять на виставках у різних регіонах. Перша експозиція відкриється в Маріуполі напередодні міжнародного Дня миру!
 
Юлія Міншакірова, Володмиир Конопля, Євген Якунін та Богдан Стрілець для «Сьгодні», канал «Україна».
 

Теги: Мирное лето - детям Донбасса Гуманитарный штаб Фонда Рината Ахметова

Комментарии


Комментарии