Гуманитарный Штаб Рината Ахметова оказывает помощь жителям Польного, в Донецкой области

Понад три мільйони жителів прифронтового Донбасу потребують гуманітарної допомоги. За даними ООН, особливо критична ситуація у населених пунктах на лінії розмежування, де не працюють магазини, аптеки, лікарні, школи. Сьогодні, у Міжнародний день благодійності - мої колеги - бачили, як рятують мешканців спустошених сіл.

Від центральної вулиці Пільного до лінії розмежування лише кілька кілометрів. Світлана Старцева показує, на що перетворилося її рідне село за чотири роки війни.

Світлана Старцева, жителька Пільного: А вот здесь вот руины дальше — вот видите, кучи остались, а здесь у нас когда-то был медпункт.

Тепер у Пільному немає аптеки, лікарні, школи, дитячого садка. Ледь животіє магазин - єдиний на все село.

Ольга Бурих, мешканка Пільного: Вот сами представьте, я до трех работаю и три с половиной километра потом иду в Ольгинку пешком. Ездить не на чем.

Ольгінка - це сусідний населений пункт, в якому працюють і освітні, і медичні установи. З Пільного дістатися туди можна тільки попуткою або пішки. Наталя майже щодня везе онучок на велосипеді - в дитячий садок.

Наталя Жернокльова, мешканка Пільного: Все у нас в Ольгинке. Поссовет в Ольгинке, а здесь ничего у нас нет.

Для Онучек Єви й Поліни власноручно обладнали майданчик. Утім для малечі тут - небезпечно. Дім, у якому мешкає родина, часто обстрілюють.

Наталя Жернокльова, мешканка Пільного: Спать ложиться или в подвал прятаться? Укрывали друг друга: невестка дитину укрыла своим телом. Сын укрыл одеялом их обоих, и сам сверху.

Через бойові дії з Пільного виїхала третина населення. Решта ж - лишаються у скруті. Виживають завдяки гуманітарній допомозі. Мирних мешканців Донбасу підтримує Фонд Ріната Ахметова. Завдяки системній роботі найбільшої програми - гуманітарного Штабу, видано понад 12 мільйонів продуктових наборів.

Наталя Жернокльова, мешканка Пільного: Огромное спасибо за гуманитарную помощь, что он дает нам. Мі только этим и спасаемся. Спасибо большое!

Валерій Старцев, житель Пільного: Помощь хорошая, своевременная. Без нее трудно, конечно, было бы.

Світлана Старцева, жителька Пільного: Ринату Леонидовичу спасибо конечно, помощь, конечно, большая - он делает хорошее дело!

Зараз у Пільному мешкає близько ста людей. Вони ще протистоять безвиході - й лишаються, щоб вберегти своє рідне село від спустошення.

Юлія Міншакірова, Ростислав Сисоєв, Володимир Конопля, для «Сьогодні», канал «Україна». 

Теги: Гуманитарный штаб Ринат Ахметов Польное Светлана Старцева Наталья Жерноклева

Комментарии


Комментарии