Гуманитарный Штаб Рината Ахметова оказывает помощь Виктории Грабовецкой

Вона - ховалась від обстрілів між ліжком і шафою. Так пережила найстрашніші дні у рідній домівці чьотирнадцятирічна Віка. Страшні спогади не покидають дівчинку і донині, через що вона замкнена у собі. Але цього літа їй все-таки вдалося знайти нових друзів.

Віка віддає перевагу прогулянкам на самоті. Дівчинці бракує спокою та відчуття безпеки. У рідній Макіївці довелося багато чого пережити.

Вікторія Грабовецька, жителька Макіївки: Попаданий было очень много. Страшно не столько за свою жизнь, сколько за жизнь родных и близких.

Забути це неможливо. Щодня спогади повертають Віку у ті страшні дні.

Вікторія Грабовецька, жителька Макіївки: В некоторых ситуациях жизненных оно всплывает в голове. я начинаю переживать, заново все вспоминать. Открывали кровать с двух сторон, и спали между шкафом и кроватью.

Будь-який гучний звук чи яскравий спалах - і серце дівчинки завмирає. На альбомному аркуші Віка намалювала місце, де почувається в безпеці. З глини виліпила свої страхи. Ліля - приятелька Віки. Вона переселенка з Донецька. Дівчатка стали найліпшими подругами. На згадку лишили одна одній побажання.

Лілія Тіменкова, переселенка з Донецька: Лиля, относись ко всему проще, пусть все твои мечты исполнятся. Не забывай. От Вики. Буду вспоминать и плакать, потому что мне очень понравился этот лагерь, я б сюда весь год ездила.

Коли гуляеш мальовничими місцями, хочеться співати. Віка навчається в музичній школі. Це її порятунок від смутку. Улюблені пісні дарують віру на краще.

Цього літа заряд бадьорості отримали 500 дітей з прифронтових населених пунктів Донбасу. За чотири роки завядки Штабу Ахметова оздоровилися чотири тисячі хлопчиків і дівчаток.

Вікторія Грабовецька, жителька Макіївки: Езжу в лагеря по путевке Рината Ахметова, и действительно очень-очень помогает. Лето преображается, более ярким становится.

Спогади про відпочинок бадьоритимуть Віку й надалі.

Вікторія Грабовецька, жителька Макіївки: Мы ходили рассвет встречать с отрядом, мы смотрели по вечерам на звезды. Это, на самом деле, очень эмоционально и прекрасно.

Оксана Корчма, Євген Якунін. Для «Сьогодні», Канал «Україна».

Теги: Виктория Грабовецкая Гуманитарный штаб Ринат Ахметов переселенцы Макеевка Мирное лето - детям Донбасса Святогорск

Комментарии


Комментарии