Фонд Рината Ахметова закупил двести автомобилей скорой помощи для больниц Украины

На этой неделе в мире отмечали день оказания первой медицинской помощи. По данным ВОЗ, пострадавшие в ДТП и в результате несчастных случаев часто умирают именно потому, что в первые минуты, еще до приезда скорой, не получают необходимой помощи. И именно скорая становится шансом на спасение по дороге в больницу. Между тем, автопарки центров экстренной медицины в Украине давно нуждались в обновлении.

///

Цього тижня у свіиі відзначали день надання першої медичної допомги. За даними ВООЗ, постраждалі в ДТП і в результаті нещасних випадків часто помирають саме через те, що в перші хвилини, ще до приїзду швидкої, не отрмують необхідної допомоги. І саме швидка стає шансом на порятунок по дорозі до лікрні. Тим часом автопарки Центрів екстренної медицини в Україні давно потребували оновлення.

Краєвиди, що зачаровують - це краса Житомирщини. Серед неї - понад тисячу поодиноких і занедбаних сіл. Подвір`їв, які бережуть із любов’ю та трепетом, стає дедалі менше.

Добрый день – Добрый день – Ведить нас.

До дев’яносто дворічної Катерини Палько швидка приїхала, аби оглянути пенсіонерку. Два місяці тому старенька впала та зламала стегно.

Як ваші діла? – Лежу і встать сама не можу.

(Ганна Кочін, жителька Степанівки)

В час ночі впала аж в час дня прийшла медичка вколоти уколи і обнаружила бабушку на полу.

Катерина Палько ледь пам’ятає, як усе сталося. Тоді її відвезли до лікарні та наклали гіпс. Але покращення так і не настало.

(Ганна Кочін, жителька Степанівки)

Надо ж повторний знімок зробить. Чи зрослося воно, чи є здвиги, чи нема.

(Ірина Марчук, сімейна лікарка)

Був знятий гіпс тиждень назад, і пацієнтку вже саджали родичі. Але на ногу вона стать не може.

Тоді хвору везли на рентген на «жигулях». Спеціалізованої автівки в районі не було.

Нам медичка сказала: шукайте машину і везіть.

А цього разу пенсіонерку вже поклали на ноші, як і повинно бути за всіма стандартами роботи швидкої.

Ми не знаємо, який там стан перелому. Плюс супутня патологія – в неї аритмія. Вік дуже має велике значення.

Найчастіше викликають швидку травмовані. Серед лідерів у наданні екстреної допомоги також серцево-судинні захворювання.

(Ярослав Вус, голова Всеукраїнської спілки парамедиків)

Інфаркт та інсульт у нас є лідером по смертності, відповідно лідером по виклику швидкої допомоги. І так само дорожньо-транспортні пригоди. Вони з онкологією фактично на другому місці по смертності.

До приїзду швидкої допомоги є так званий "золотий період", він надважливий для пацієнта. Перша домедична допомога рятує тисячі життів.

(Віталій Крилюк, експерт МОЗ з медицини невідкладних станів)

Хвилини вони мають надзвичайно важливе значення, тобто коли починають зупиняти кровотечу, коли починають натискувати на грудну клітку, тобто проводити якісь дії.

Лише за останній рік вагомий внесок у розвиток екстреної медицини зробив Фонд Ріната Ахметова. Лікувальні заклади по всій країні отримали двісті новеньких швидких. Це позашляховики, неонатальні автівки та машини найбільш затребуваного класу "Б". Для Фонду Ріната Ахметова порятунок здоров'я і життя людей – серед головних пріоритетів.

Благодійність – системна боротьба із системними проблемами. І для того, щоби перемогти системні проблеми, ми повинні завжди бути разом: влада, бізнес і суспільство. Я ні з ким не погоджую своїх дій – тільки з власною совістю. Для мене головне – відповісти ствердно на запитання, поставлене самому собі: "Чи зробив я все, що міг, щоби допомогти?"

Рінат Ахметов, засновник Благодійного фонду

Проєкт «200 швидких для України» Фонду Ріната Ахметова – перша в Україні найбільша приватна благодійна ініціатива в екстреній та первинній медицині.

(Тетяна Соколова, головна лікарка Ємільчинського центру первинної медико-санітарної допомоги)

Дуже вдячні Фонду Ріната Ахметова також особисто Рінату Леонідовичу за надану допомогу. Благодійність - це найвище висловлення людяності.

Також Фонд Ріната Ахметова першим почав допомагати лікарням України від початку епідемії коронавірусу. Загалом за останній рік завдяки діяльності Фонду якість екстреної та первинної медико-санітарної допомоги вийшла на новий рівень.

(Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова)

Мы оказываем огромную беспрецедентную частную благотворительную помощь системе украинского здравоохранения государственным больницам. Это 114 реанимаций на колёсах класса Б, это 22 неонатальные реанимации и ещё 64 внедорожника. Фонд Рината Ахметова активно включился в борьбу с ковид-19 в Украине в рамках программы Ринат Ахметов – спасение жизней. Всего Ринат Ахметов направил на борьбу с Ковидом 300 млн гривен.

Понад сто населених пунктів обслуговує центр первинної допомоги тільки в Ємільчинському районі на Житомирщині.

Як ви зараз себе почуваєте? – Краще як було, конечно. – ну 91 дивлюся. Хорошо.

Якби швидка не приїхала вчасно та не мала надсучасного обладнання, розмовляти з Розою Волощук ми б уже не змогли. Від серцевого нападу жінка впала у себе вдома та ледь знайшла в собі сили викликати лікарів.

(Роза Волощук, жителька Ємільчиного)

Я почала думать – як мені встать? Я не можу встать, я хопаюсь за кровать залізну. Тягнуся до себе. И я встаю.

Дорогою до Житомирської лікарні в пацієнтки двічі зупинялося серце.

(Оксана Лозко, завідувачка Ємільчинської амбулаторії)

В неї відсутній був кровообіг, це могло спричинити незворону дію головного мозку. Машина нова, спроможна доставити швидко до Житомирської лікарні.

(Роза Волощук, жителька Ємільчиного)

Рінат Леонідович, я Вам дуже щиро від душі вдячна за Вашу щиру допомогу людям і мені разом з тим. Я на сьогоднішній день здорова. Дякую Вам за Вашу машину, за Ваше беспокойство за людей наших українських.

Лікарі з віддалених населених пунктів отримали машини такого класу вперше. За рік бригади медиків, що працюють на цих авто, зможуть врятувати мільйон життів.

Вікторія Чистюхіна. В’ячеслав Філюшкін. Володимир Конопля. Для «Сьогодні. Підсумки».Теги: Анна Кочин Екатерина Палько 200 скорых Житомирская область Виталий Крылюк Татьяна Соколова Ирина Марчук Ярослав Вус Наталья Емченко Емельчинский район Роза Волощук Оксана Лозко Емельчин Виктория Чистюхина

Комментарии


Комментарии