Фонд Рината Ахметова стал крупнейшим частным благотворителем Украины

Международный день благотворительности отмечают сегодня в мире. В Украине организаций, которые помогают, около 20 000. Однако самая известная по данным Киевского международного института социологии - это фонд Рината Ахметова. В историю независимости страны Фонд вошел как самая большая благотворительная частная инициатива. Более 15 лет адресной и системной поддержки спасли жизни 5000000 украинцев. Конечно же, в фокусе внимания - дети. Прежде всего те, которые пострадали от конфликта на востоке страны.

///

Міжнародний день благодійності відзначають сьогодні у світі. В Україні організацій, що допомагають, близько 20 000. Проте найвідоміша за даними Київського міжнародного інституту соціології - це фонд Ріната Ахметова. В історію незалежності країни Фонд увійшов як найбільша благодійна приватна ініціатива. Понад 15 років адресної та системної підтримки врятували життя 5 мільйонів українців. Звичайно ж у фокусі уваги - діти. Передусім ті, хто постраждав від конфлікту на сході країни.

Тошківка, Луганська область

Потріскані стіни рідної домівки немов душевні рані. Юлія зареклася: навідується сюди востаннє.

Юлія Духно, постраждала через обстріли: Дом, о котором ты мечтал, никогда уже не станет настоящим домом. Тяжело очень.

Саме тут біль від втрати коханої людини особливо гострий! Сім років тому снаряд влучив у будинок, де мешкали чотири родини. Загинуло троє людей. Серед них - чоловік Юлі.

Юлія Духно, постраждала через обстріли: Вот здесь у нас была спальня, где самое больше выпала стена. С одной получается стороны муж спал, стояла его кровать, насмерть сразу придавило.

Юля з дітьми потрапила до реанімації. П'ятимісячний Артем зі струсом мозку. Самій розірвало селезінку.

Юлія Духно, постраждала через обстріли: Удалили её сразу, и в легких жидкость откачивали. Долго в реанимации лежала, не знали, что ранено легкое и гной собралася, думали грудной ребёнок молоко перегорает, и температура. ...

А донька - їй тоді виповнилося чотири - впала в кому. Наслідки поранення лишилися на все життя.

Юлія Духно, постраждала через обстріли: Маша впала в кому на 20 дней и парализовало, получается, на левую сторону. Ручка была, она в кулачок её сжала и не могла разжать долго.

Марічка ховає ліву руку від сторонніх очей. Коли тобі 12-ть, складно бути "трохи іншим" підлітком.


Юлія Духно, постраждала через обстріли: Она когда гулять ходит, там всё время руку смотрю, как прячет. Или в карман ложит, или за спину.

Спробуй-но сплести прикрасу з бісеру однією рукою? Та в Марічки - виходить. Наполеглива, вольова.

Марія Духно, постраждала через обстріли: У моей подружки скоро день рождения, и я хочу ей вместо открытки нарисовать портрет её.

За свободу рухів дівчинка бореться восьмий рік. Допомогли численні курси реабілітації для поранених дітей від Фонду Ріната Ахметова. З перших днів війни на Донбасі організація підтримує постраждалих мирних жителів! У фокусі уваги найбільшого благодійного фонду країни – діти!

Юлія Духно, постраждала через обстріли: Было очень сложно и медикаментов не было. Не подходило ничего. Не могли даже из комы вывести Машу. И у нас знакомые вот здесь, где мы снимали квартиру, она позвонила на горячую линию, и всё что надо, всё привезли, и ребёнок стал нормально дышать без аппарата. Фонд Рината Ахметова нам полностью операцию, провел. Было столько лекарств, я не думала, что для моего ребёнка, целая кладовая больницы будет с лекарством для Маши.

Для поранених дітей проведено майже 130 курсів реабілітації в найкращих санаторіях країни. Від початку конфлікту фонд надає масштабну психологічну підтримку.

І Маша, і Юля часто потерпають від безсоння, панічних атак – це відкладений ефект від травми війни. Проявляє себе навіть через довгі роки.

Юлія Духно, постраждала через обстріли: Я вот сплю очень чутко и периодически каждые два часа просыпаюсь, прислушиваюсь. Я всё равно не могу как-то настроиться на то, что буду жить и спать спокойно!

Новий курс психологічної підтримки від фонду допоможе побороти фобії. Значні прояви "травми війни" має кожна третя дитина з Донбасу, кажуть фахівці. І кожна друга родина переселенців.

Валерія Волкова, психологиня: Не все родители могут справиться с трудностями переезда, с новой работой, жильём. И когда родители сами не справляются, у них у самих нет ресурса на себя, естественно, нет ресурса и на поддержку ребёнка. Ребёнок со своими чувствами остаётся один на один. и тогда что получается? Он замирает в своей травме.

Якщо її вчасно не подолати, постраждає не одне, а кілька поколінь. Загрозу національного масштабу у фонді Ріната Ахметова розуміли ще у 2014 році. Тому організація першою в країні підготувала 250 спеціалістів за курсом "Травма війни". Надавати підтримку почали у школах, лікарнях, центрах для переселенців. Методичну програму передали і Міністерству освіти!

"Допомогу тим, хто її потребує, не можна відкласти на потім. Нас так привчили до того, що діти – це наше майбутнє, що ми дійсно в це повірили. Але це не так. Діти – це наше сьогодення, і за майбутнє, їхнє майбутнє, відповідаємо ми" - Рінат Ахметов, засновник Благодійного фонду

Від 2015-го року Фонд запустив проєкт «Рінат Ахметов - дітям. Мирне літо». Це унікальний простір для відпочинку та психологічного відновлення хлопчиків і дівчаток, які живуть по обидва боки лінії розмежування.

Володимир Нестеренко, переселенець: Нам объясняют, как справляться с этой ситуацией, как изменить наш внутренний мир. Они правда помогают.

Володимира Настенка батьки вивезли з рідного міста, подалі від війни. Адаптуватися було вкрай важко. Туга за домівкою не відпускає.

Володимир Настенко, переселенець: Так резко всё это произошло, что я не попрощался с друзьями и уехал. Это, конечно, удар был по мне.

Та завдяки терапії діти набувають знань, стають більш упевненими в собі.

Володимир Настенко, переселенець: Я бы хотел искренне выразить искреннюю благодарность Фонду Рината Ахметова, за то, что они предоставили нам хорошую возможность нам, детям которые всё это пережили. Здесь я нашёл много хороших друзей. Полезные знания и ценный опыт.

Уже 4,5 тисячі дітей оздоровились у найкращих центрах відпочинку. А понад 60 000 жителів Сходу країни відчули психологічну підтримку.

Ірина Блажан, директорка проєктів і програм Фонду Ріната Ахметова: Фонд Рината Ахметова за время работы стал трендсеттером достижений в направлениях от национального усыновления до работы с травмой войны, от борьбы с туберкулезом до цифровой журналистики. Это стало возможным благодаря решению Рината Ахметова реализовывать системные и масштабные проекты национального уровня ради лучшего будущего людей.

Днями фонд запустив прямі ефіри з надання психологічної підтримки. Онлайн-спілкування з фахівцями охоплять широке коло проблем, з якими щодня стикаються українці.

Юлія Міншакірова, Вікторія Чистюхіна, Юлія Покідіна, Євген Якунін та Володимир Конопля для "Сьогодні. Підсумків.Теги: Владимир Нестеренко Юлия Духно психологическая помощь раненые дети помощь детям Фонд Рината Ахметова

Комментарии


Комментарии