Фонд Рината Ахметова: сила помощи одного человека

Пять миллионов человек выжили в Украине за годы независимости благодаря помощи Фонда Рината Ахметова. За 15 лет работы проекты в различных сферах позволили вовремя спасти тех, кто нуждался в срочной поддержке. Гуманитарная помощь, медицина и социальное развитие, преодоление сиротства и популяризация семейных форм воспитания. Это системная благотворительность, которая формирует большие тренды. За каждой историей - судьбы родителей, детей, которые сегодня являются нашим будущим. Именно о таких - следующий сюжет.

///

П'ять мільйонів людей вижили в Україні за роки незалежності завдяки допомозі Фонду Ріната Ахметова. За 15 років роботи проєкти у різних сферах дозволили вчасно врятувати тих, хто потребував термінової підтримки. Гуманітарна допомога, медицина і соціальний розвиток, подолання сирітства та популяризація сімейних форм виховання. Це системна доброчинність, яка формує великі тренди. За кожною історією - долі батьків, дітей, які сьогодні є нашим майбутнім. Саме про таких - наступний сюжет.

м. Рівне

У тридцять шість Анна Нестеренко і подумати не могла, що звичайна прогулянка буде для неї подарунком долі. Разом із дітьми насолоджується свіжим повітрям і відганяє погані думки.

Анна Нестеренко, жителька Дубна: Я почала цінувати життя, яке маю. Боротись за нього було важко.

Боротьба тривала майже рік. Коли в країні вирував коронавірус, Анна проходила курс хіміотерапії та опромінення.

Анна Нестеренко, жителька Дубна: Я не думала про продовження життя взагалі. Я думала в якийсь момент, що мені нецікаво жити.

Злоякісна пухлина наче грім серед ясного неба. Вона швидко росла й день у день вражала лімфатичну систему. Лікарі оцінювали стан пацієнтки як середньої тяжкості.

Анна Нестеренко, жителька Дубна: Півтора місяці - дуже така агресивна форма була з зараженням лімфатичної системи. Є всі ризики, що мене швидко не стане. Складна ситуація і ця ситуація розвивалась дуже стрімко. Я зрозуміла, що це фінішна точка.

Тетяна Щегловська, завідувачка центру клінічної онкології Рівненського обласного протипухлинного центру: Друга стадія означає, що вона в процесі лікування. Була вражена не тільки шийка матки пацієнтки, а і тіло матки, а також пряма кишка. Ми перевели нашу Аню із запущеного спадку у той випадок, де вона в ремісії і де пухлини шийки матки немає.

Анна не виключає, на фізичний стан наклалися психологічні проблеми, бо самотужки ставила на ноги двох дітей. Працювала в місцевій газеті журналісткою.

Анна Нестеренко, жителька Дубна: Як витягти своїх дітей з соціального дна, з бідності. Я сама із доволі небагатої родини. Я знаю добре, що важливо отримати освіту. Важливо мати куток.

Одужання Анни можна назвати дивом. Хірурги оперувати вже відмовлялися, і лише рівненські онкологи врятували їй життя. День, коли залишила стіни лікарні здоровою, Анна вважає своїм другим днем народження. Вона не забуває про медиків, які весь цей шлях пройшли з нею пліч-о-пліч.

Анна Нестеренко, жителька Дубна: Дуже Вас люблю. Ми такі вам вдячні. - Ти ж боролася - Але ж ви тут заради того, щоб життя продовжувалось.

Як це важливо - бачити очі дітей та дякувати тим, хто дав шанс на порятунок. Пухлина зникла після опромінення. На сьогодні це найсучасніший метод лікування раку в Україні. Лінійний прискорювач від Фонду Ріната Ахметова в Рівненському онкоцентрі працює вже десять років. З його допомогою Анні вдалося побороти страшну недугу. Жінка пережила двадцять п'ять сеансів радіотерапії за два місяці.

Анна Нестеренко, жителька Дубна: Я хочу сказати Рінату Ахметову велику вдячність за те, що я можу далі жити. Отримала повне перезавантаження в житті. Мої діти тримають мене за руки, вони мають надію. Аби було здоров'я і всього ми набудемо.

Діагностували хворобу Анни на комп'ютерному томографі, який також надав Фонд Ріната Ахметова. Головний лікар - Григорій Максим'юк згадує: з появою саме цього апарата почалася масштабна робота центру.

Григорій Максим'як, головний лікар Рівненського обласного протипухлинного центру: В чому було питання Фонду - вони не обмежились тільки поставкою апаратури. Паралельно йшла підготовка спеціалістів. Потім пішов у подальшому розвиток. Не було б тоді поданої руки Фонду Ахметова не було б цього центру. Змінились часи, змінились назви, змінилось все. Але апарати як стояли так і працюють. І вони надають допомогу людям. Реальну.

З а п'ятнадцять років у межах проєкту "Порятунок життів" було врятовано понад мільйон українців. Це підтримка медикаментами, проведення складних операцій. Загалом у сфері медицини в межах програми "Адресна допомога" підтримка надана близько п'ятдесяти тисячам людей.

«Це були 15 років дуже складної і водночас дуже важливої і потрібної роботи. Це були 15 років допомоги людям. Допомоги тим, хто її потребує. Допомоги тим, кому, крім нас, ніхто не допоможе. Допомогти тут і зараз. Якщо в мене запитають, як це вдається, я відповім: одна добра справа народжує іншу. Коли людина справою життя обирає допомогу іншим, світ стає кращим» - Рінат Ахметов, засновник Благодійного фонду

Фонд спрямовував усі зусилля на порятунок нашого майбутнього - маленьких Українців, і став єдиним, хто запровадив такі проєкти, як «Реабілітація поранених дітей», «Тепер я чую», «Здорове серце».

Ігор Дитківський, ендоваскулярний кардіохірург інституту ім. Амосова: Всегда есть, к сожалению, недостаточк финансирования медицины. И не только в Украине, но и во всём мире. И без благотворительных Фондов многие пациенты не могли бы получить достойного и качественного лечения. Поэтому я очень благодарен Фонду за то, что помогает Фонд детям, сотрудничает с нашим институтом. За 15 лет работы Фонда мы уже большую половину сотрудничаем и дружим в направлении кардиохирургии. Фонд купил очень много окклюдеров и спиралей. Детки сейчас чувствуют себя отлично.

Саме так зараз почувається і Кароліна Дубро. Їй встановили оклюдер. Лікарі не давали часу на роздуми, адже ваду серця потрібно було усувати негайно. У переселенців з Донецької області на це грошей не було.

Віолетта Дубро, мама Кароліни: Это просто нереальное что-то было. Мы оттягивали эту операцию насколько можно. И ужзе подходил плановый срок.

Кароліна Дубро, переселенка з Макіївки: Переживала и мама, и бабушка, и дедушка. Я біла очень маленькая и я не понимала, что это будет настолько важно и что от этого зависит моя жизнь.

Тепер Кароліна відчуває нове життя та зміни, які дозволяють розвиватися без обмежень. Цьому навіть присвячує книгу.

Кароліна Дубро, переселенка з Макіївки: Я теперь могу заниматься свободно спортом. Могу не бояться, что со мной что-то случится. Могу номально уже ездить в автомобилях без головных болей.

Віолетта Дубро, мама Кароліни: Мы забыли о том, что такое болеть. Что бывают сложности с бегом и подвижными играми. Она веселая, мы закончили с танцами перешли в волейбол. Ринат Леонидович, мы не знакомы с Вами лично, но мы знакомы с кусочком позитивной деятельности, когда нам было очень тяжело, Вы протянули руку помощи, мой ребёнок обрёл новую жизнь. У нас всё изменгилос в лучшую сторону. За это Вам спасибо большое.

Фонд зробив вагомий внесок у національну медицину. В Інституті педіатрії вже багато років працює обладнання для порятунку дітей. Апарат ШВЛ для новонароджених і зараз єдиний такого сучасного зразка. Також тут є апарат УЗД, свого часу Фонд Ріната Ахметова допомагав витратними матеріалами. Це дозволило врятувати сотні малюків на рік, які перебувають у відділенні реанімації та інтенсивної терапії.

Оксана Гладишко, завідувачка відділення дитячої реанімації Інституту педіатрії, акушерства і гінекології: Це повний комплекс, який нам потрібний, щоб надати допомогу цим дітям. Допомога Фонда Ріната Ахметова є важливою для нашого відділення. Вона однозначно допомагає нам рятувати життя маленьких пацієнтів.

Від 2005 року Фонд реалізує проєкти національного рівня. Допомога надавалася медичним установам, серед яких онкоцентри та туберкульозні диспансери. Це обладнання, яке націлене на запобігання наслідкам тяжких захворювань.

Наталія Ємченко, членкиня Наглядової Ради Фонду Ріната Ахметова: Именно ранняя диганостика помогает делать успешные операции по-настоящему спасать жизни. Ранняя дигностика сохраняет здоровье. Ранняя диагностика онклогии - это именно то, что меняет качество онкомедицины в Украине. Мы продолжаем информационные проекты.

15 років безпрецедентної за масштабами адресної допомоги. Роки злагодженої роботи із системними проблемами у сферах, найважливіших для України. Фонд Ріната Ахметова - лідер серед благодійників.

Вікторія Чистюхіна, оглядач: Це бронзове інтерактивне серце, присвячене Миколі Амосову. Коли ви його торкаєтеся, воно вібрує як справжнє, - сімдесят ударів на хвилину. Щоб кожне серце билося - саме таке завдання тієї самої допомоги, яка рятує людей.

Вікторія Чистюхіна. Юлія Міншакірова. Євген Якунін. Владислав Смілянець. В'ячеслав Філюшкін. Для СП.

Теги: Оксана Гладышко Теперь я слышу Здоровое сердце Игорь Дитковский линейный ускоритель онкоцентры Фонда Рината Ахметова Дубно Ровно

Комментарии


Комментарии