Фонд Рината Ахметова помогает детям преодолеть ночные кошмары и страхи

Дорога к дому закрыта уже пять лет. Когда началась война, Катя Дрожжа с семьей жила у Донецкого аэропорта. Ребенок пережил много бед. Впоследствии это может негативно повлиять на ее психическое здоровье. Ночные кошмары, страхи, раздражительность. Как от них избавиться? - смотрите далее.

///

Дорога додому закрита вже п’ять років. Коли почалася війна, Катя Дрожжа з родиною жила біля Донецького аеропорту. Дитина зазнала багато лиха. Згодом це може вплинути на її психічне здоров'я. Нічні кошмари, страхи, дратівливість - як їх позбутися? Дивіться далі.Донецька область, м. СвятогірськКатерина Дрожжа, переселенка з Донецька: Там стреляют, убивают людей. Дома разрушают.Катя розповідає про свій будинок, розташований поруч із Донецьким аеропортом.Катерина Дрожжа, переселенка з Донецька: Там нет полкрыши, стены. Там много всего украли.Від мін і осколків вона ховалася в коморі. Там пережила найстрашніші миті і забути про це не може досі.Катерина Дрожжа, переселенка з Донецька: Я боялась, я все рассказывала своей маленькой кукле. Мне становилось не так страшно.Донецька область, м. СвятогірськКоли зрозуміли, що війна швидко не закінчиться, батьки відвезли її до Краматорська. Тепер тільки мріє про повернення додому.КатеринаДрожжа, переселенка з Донецька: Поехать в Донецк, построить дом, и там жить. Хочется домой.Цього літа у дитини з'явилася чудова можливість позбутися психологічних травм - за допомогою професійного психолога. Методики використовують різні, а результат один – діти частіше посміхаються і забувають про війну.Еллен Смоляк, психолог Фонду Ріната Ахметова: Рассказываем детям, как правильно себя вести, не пугаться этих воспоминаний.


Такі заняття психологи проводять у Святогірську. Сюди в межах проєкту Фонду Ріната Ахметова «Мирне літо - дітям Донбасу» з прифронтових міст і сіл приїхали п'ятсот хлопчиків і дівчат.Катерина Дрожжа, переселенка з Донецька: Мое мирное лето уже началось. Я нашла друзей, мне весело: играем, танцуем.Від 2015 року путівки на «Мирне літо» отримали близько чотирьох з половиною тисяч дітей.Катерина Дрожжа, переселенка з Донецька: Мирное лето, которое мне подарил Ринат Ахметов, мне очень нравится . Ему, наверное, жалко детей, то что они на войне живут.Вже у перші дні відпочинку Катя знайшла багато нових друзів. Єва – найближча з усіх. І на спортивному майданчику вони - в одній команді. Ще тільки вчяться грати, але вірять, що перші перемоги вже не за горами.Катерина Дрожжа, переселенка з Донецька: Сейчас идет упорная борьба, пока ничья, но у нас все получается.Катя і Єва познайомились два тижні тому, а дружба залишиться назавжди.Катерина Дрожжа, переселенка з Донецька: Мы уже договорились, когда я перееду в Донецк, закончится война и мы встретимся вместе.


Вікторія Чистюхіна. Ростислав Сисоєв, Володимир Конопля. Для «Сьогодні», Канал «Україна».

 

 


Теги: Фонд Рината Ахметова Мирное лето - детям Донбасса Катя Дрожжа

Комментарии


Комментарии