Фонд Рината Ахметова дарит надежду малышам и взрослым с болезнями сердца

Подарить сердце! Не сладкое, и не бумажное, а настоящее... Здоровое! По статистике, из тысячи украинских детей - восемь рождаются с пороками. Дальнейшая жизнь этих детей зависит от имплантатов. Некоторые устройства дороже бриллиантов. От сердечно-сосудистых заболеваний страдают и взрослые. Из-за осложнений после коронавируса, очередь к кардиологам увеличилось вдвое. На столько же выросла смертность из-за тромбозов. Но своевременная диагностика дает все шансы на выздоровление, а операция - на полноценную жизнь.

///

 
Подарувати серце! Не солодке, не паперове, а справжнє… Здорове! За статистикою, з тисячі українських немовлят – восьмеро народжуються із серцевими вадами. Подальше життя цих дітей залежить від імплантатів. Деякі пристрої дорожчі за діаманти. Від серцево-судинних захворювань страждають і дорослі. Через ускладнення після коронавірусу, черга до кардіологів збільшилась удвічі. На стільки ж зросла смертність через тромбози. Та своєчасна діагностика дає всі шанси на одужання, а операція – на повноцінне життя.

Київ

Це її перша прогулянка столицею. Та краєвиди дівчинку не ваблять.

Раїса Криволапова, бабуся, опікунка: Даже вот такое бывает, что она начинает плакать... почему у всех есть родители, а у меня нет!

Кілька років тому батьки залишили Ангеліну та її молодшу сестру в бабусі. І не повернулися. Раїса Миколаївна, яка виростила одинадцятьох дітей, у п'ятдесят із гаком років - оформила опіку над онучками.

Раїса Криволапова, бабуся, опікунка: Я просто садилась и плакала. Оттого, что когда не знала, где мне взять эту коляску, мне не во что было их одеть. Потому что мне привезли их в двух трусиках, и в двух платьицах. У младшей даже бутылочки не было.

Але куди страшнішим виявився вердикт лікарів. Старшу потрібно було терміново оперувати.

Раїса Криволапова бабуся, опікунка: По телу какие-то синюшные пятна и последнее время она несколько раз говорила мне: "Вот у меня почему-то болит сердце"

Ігоря Дитківського обожнюють маленькі пацієнти, а їхні батьки дивуються - наскільки швидкою та малотравматичною може бути операція на серці.

Ігор Дитківський, ендоваскулярний кардіохірург Інституту ім. Амосова: Большинство родителей говорят, они, во-первых удивлены, как быстро всё произошло. Они говорят: "Как все'? Мы же только приехали. То есть у нас 70% детей лечатся без разреза грудной клетки, через небольшой прокол на ножке. Такие операци, как правило, длятся час-полтора.

Щороку в країні народжуються 4500 тисячі малюків з вадами серця. І тільки в Інституті Амосова проводять 600 операцій на рік.

Ігор Дитківський, ендоваскулярний кардіохірург Інституту ім. Амосова: В нашем институте все операции делаются бесплатно, при наличии оборудования. И, к сожалению, оборудования всем не хватает. На него есть очередь, и один из самых дорогостоящих имплантатов - это окклюдер.

Ігор – чи не єдиний український кардіохірург, якому вдалося побувати в лабораторії заводу, де виготовляють такі пристрої. Щоправда, знімати процес заборонили. Технології секретні, робота філігранна! Наприклад, нитки каркаса, завтовшки з волосину, плетуть ... вручну.

Ігор Дитківський, ендоваскулярний кардіохірург Інституту ім. Амосова:

Это специально такой высокотехнологичный металл, который имеет эффект памяти формы. Это необходимо для того, чтобы мы завели его через тоненькую трубочку и он в итоге расправился в проблемном месте.

На долоні кардіохірурга – штучні запчастини для серця. Їхня загальна вартість – квартира у столичному передмісті. Ось такий оклюдер підготували для Ангеліни.

Раїса Криволапова, бабуся, опікунка: Мне тогда была озвучена сумма в пределах 130-ти тысяч, но мне сказали, что давайте попробуем встать на очередь. Может кто-то вам поможет с этим совсем.

Криволапови – переселенці. Виживають з натурального господарства. На харчі та одяг ледь вистачає. Не на камеру Раїса зізнається: не могла спати ночами і дивитися внучці в очі. Та підказали звернутися по допомогу до Фонду Ріната Ахметова.

Раїса Криволапова бабуся, опікунка: Я нашла номер горячей линии, и я просто его набрала. Через полчаса мне перезвонили и сказали, что мы идём на ту операцию. Конечно, это было.... у меня были и слёзы, меня они по телефону успокаивали!

Фонд протягом восьми років підтримує такі родини. Уже 125 дітей назавжди позбулися вад серця!

Ігор Дитківський, ендоваскулярний кардіохірург Інституту ім. Амосова:

Я могу сказать, что все пациенты, которые обратились, все получили помощь. Мы с фондом Рината Ахметова сотрудничаем уже много лет, и, конечно, это один из лидеров помощи детям с врожденными пороками сердца.

Рання діагностика та вчасне лікування рятують і дорослих. Адже, за даними ВООЗ, 18 мільйонів життів у світі щороку забирають серцево-судинні захворювання: передчасні інфаркти, інсульти, тромбози.

Харків

Епідемія коронавірусу ще більше ускладнила ситуацію. Майже вдвічі зросла смертність від інфаркту міокарда та тромбоемболії легеневої артерії. А інсульти –значно «помолодшали».

Віра Целуйко, д.м.н., професор Харківської медичної академії післядипломної освіти: Основна точка дії ковіду - це судини, це вплив на систему згортання. Головна причина смерті серед молодих - це інсульти, які пов’язані із тромбозами судин.

Та запобігти недузі можна! Якщо вчасно розпізнати. Днями Харків отримав ультразвукову діагностичну систему преміум-класу. Тепер фахівцям під силу виявити тромбоз на ранній стадії. Призначити лікування і виграти час для пацієнта.

Андрій Жадан, к. м. н., доцент кафедри кардіології та функціональної діагностики Харківської медичної академії післядипломної освіти: Час - це найважливіше у кардіології, якщо ми як можна раніше діагностуємо там наявність будь-якого тромбу + То від цього залежить лікувальна тактика. Ми можемо виграти багато часу, в плані відновлення ритму або у якихось інших ситуацій.

Складні випадки досліджує тільки цей апарат. До речі, саме таке обладнання рекомендує Європейська асоціація кардіологів. А ще тут навчатимуть молодих спеціалістів.

Ольга Романенко головна лікарка Харківської міської клінічної лікарні № 8: Конечно, без поддержки бизнеса наша медицина не займёт тот уровень, который необходим для поддержания здоровья нации! Мы очень благодарны, коллектив больницы, пациенты наши, которые сейчас находится, очень благодарны фонду Рината Ахметова, за ту возможность, которую нам предоставили.

Благодійний фонд Ріната Ахметова заснований у дві тисячі п'ятому році. Реалізує проєкти національного масштабу. Допомогу надає як адресно, так і системно.

Рінат Ахметов, засновник Благодійного фонду:

«Благодійність – системна боротьба із системними проблемами. І для того, щоби перемогти системні проблеми, ми повинні завжди бути разом: влада, бізнес і суспільство. Для мене головне – відповісти ствердно на запитання, поставлене самому собі: "Чи зробив я все, що міг, щоби допомогти?"»

На боротьбу з коронавірусом та його наслідками засновник Фонду спрямував 300 мільйонів гривень.

Ірина Блажан, директорка проєктів і програм Фонду Ріната Ахметова: В своей деятельности Фонд всегда делал упор на системную и масштабную поддержку украинского здравоохранения. Особенно в период эпидемии коронавируса, которая еще больше осложнила ситуацию. Фонд Рината Ахметова передал современный аппарат УЗИ городской клинической больнице. На ее базе работает филиал Киевского Института сердца, с которым Фонд на протяжении многих лет вместе спасает детские жизни в рамках проекта «Ринат Ахметов – детям. Здоровое сердце».

Зовсім скоро Ангеліна святкуватиме свій восьмий день народження.

Раїса Криволапова бабуся, опікунка: Я даже не могу передать словами, какая это помощь. Это не просто вот: "Фонд выделил вам деньги! Нет! Фонд выделил жизнь. Ребёнку этому, он дал вторую жизнь и всё.

Маленька ділиться думками: здається, нове серце вона… відчуває.

Ангеліна Криволапова, переселенка: Людям нужны сердечки, для того чтобы чувствовать и любить.

Юлія Міншакірова, Євген Якунін, Якунін, Ірина Антонюк, Олександр Романовський, та Володимир Конопля. для "Сьогодні. Підсумків".
Теги: Киев Фонда Рината Ахметова Харьков Мариуполь Здоровое сердце Игорь Дитковский Ангелина Криволапова Ольга Романенко Андрей Жадан Вера Целуйко

Комментарии


Комментарии