Эпидемиолог объяснила, почему следует прививаться от гриппа

Опасный микс! В стране значительно увеличилось число больных гриппом. Подцепить и его, и COVID-19 одновременно – возможно, говорят врачи! Первый пик заболеваемости, по прогнозам эпидемиологов, - уже через неделю. Атаковать грипп будет и после новогодних праздников. Не поздно ли делать прививку от него?

///

Небезпечний мікс! В країні значно побільшало хворих на грип. Підчепити і його і COVID-19 одночасно - можливо, кажуть лікарі! Перший пік захворюваності за прогнозами епідеміологів вже за тиждень. Атакуватиме грип і після новорічних свят. Чи не запізно робити щеплення від нього - розкажемо далі.

Це черга на вакцинацію від COVID-19 в одній з лікарень! І мала б бути ще одна, на щеплення від грипу! Та охочих поки немає. Дарма, попереджає єпідеміологиня Людмила Мухарська. Адже існує ймовірність захворіти на коронавірус та грип одночасно!

Людмила Мухарська, лікарка-епідеміологиня, заслужена лікарка України: Ми знаємо, що у минулому році грипу практично не було. Саме тому, що з’явився COVID-19, і він, дійсно, превалював над вірусами грипу. Але сьогодні ситуація дещо змінилися. Грип в Україні він вже фіксується і він буде. Тому, інколи питають: чи потрібно вакцинуватися проти грипу? Так, потрібно.

Нагадує: перебіг грипу може бути тяжким. І навіть трапляються летальні випадки. У зоні ризику - вагітні, люди поважного віку. Ті, хто має багато хронічних хвороб. Першого піку захворюваності слід очікувати усередині грудня. Другого - після різдвяних канікул.

Людмила Мухарська, лікарка-епідеміологиня, заслужена лікарка України: Люди роз'їжджаються, вони змінюють колективи. Потім всі одночасно. Повертаються у десятих числах січня, і десь через тиждень - два може відбутися зростання захворюваності.

Імунітет від грипу формується вже за тиждень після щеплення. Так, вакцинуватись слід якомога раніше! Та якщо не встигли захистити себе восени - не проблема.

Людмила Мухарська, лікарка-епідеміологиня, заслужена лікарка України: Якщо людина навіть у січні не перехворіла ще на грип, але є ризик що вона перехворіє. Можна вакцинуватися!

Корисні поради щодо вакцинації лікарка надає під час трансляції "Запитай у лікаря" Фонду Ріната Ахметова. Адже з перших днів пандемії найбільша благодійна організація країни оперативно долучилася до боротьби із COVID-19. Що допомогло вижити зо півтора мільйону людей.

Володимир Капустін, представник Фонду Ріната Ахметова: Учредитель Фонда Ринат Ахметов на борьбу с коронавирусом направил почти полмиллиарда гривен. Более полутысячи медицинских учреждений по всей стране получили, свыше тысячи единиц различного медицинского оборудования.

Щодо нового штаму коронавірусу, епідеміологиня закликає не панікувати. Так, в "Омікрона" мутацій у рази більше за решту. Тож постає питання: чи дієві проти нього сучасні вакцини?!

Людмила Мухарська, лікарка-епідеміологиня, заслужена лікарка України: На сьогодні поки що зарано говорити. Це питання вивчається. Але як кажуть виробники вакцин, відповідь буде дуже скоро.

Юлія Міншакірова, Валерій Рябченко, для новин "Сьогодні" канал Україна.

Теги: Людмила Мухарская грипп вакцинация эпидемиолог COVID-19 Спроси у доктора Фонд Рината Ахметова

Комментарии


Комментарии