Более 180 аппаратов ИВЛ от Фонда Рината Ахметова поступили в опорные больницы Украины

Более 1000 человек с COVID госпитализированы только за последние сутки. 95 пациентов умерли. Кровати в больницах быстро заполняются, несмотря на дополнительные места и перепрофилирование многих отделений в медучреждениях. На Луганщине, как и в других регионах, не хватает анестезиологов. Врачи рассказали о самых болезненных вопросах борьбы с пандемией.

///

Понад 1000 людей із COVID госпіталізовано лише за останню добу. 95 пацієнтів померли. Ліжка в ліарнях швидко заповнюються, не дивлячись на додаткові місця й перепрофілювання багатьох відділень у медзакладах. На Луганщині, як і в інших регіонах, не вистачає анестезіологів. Лікарі розповіли про найболючіші питання.(Віктор Кочеров, лікар-анестезіолог)

Взаимозаменяемость, у нас хороший коллектив.

А як по-іншому? Анестезіологів тут бракує катастрофічно. Із початком війни частина медиків полишила Луганcьк, але – не анестезіологи.

(Віктор Кочеров, лікар-анестезіолог)

Я думаю, что врачи намного большедолжны получать, как и медсёстры, которыеособенно у нас в отделе.

Робочий день анестезіолога під час пандемії - тридцять шість годин. Бо лікарні заповнені хворими на коронавірус уже наполовину. Ще тридцять відсотків чекають результатів тестувань. Молодь їхати працювати на Луганщину не хоче, тоді як анестезіологи у віці не витримують навантаження захисними костюмами. Дуже втомлюються. Навіть півтори ставки не рятують.

(Віктор Кчеров, лікар-анестезіолог)

Трудно работать. Сложно адаптироваться. Приходят молодые, но недолго задерживаются. Самое трудно смотреть, как больной умирает и ты не можешь оказать ему помощь.

До того ж персонал ще і хворіє. Зараз у Лисичанській лікарні відсутні чотири медики.

(Віктор Кочеров, лікар-анестезіолог)

Часть болеет у нас, а отпускная компания – вообще все время на работе пропадаешь.

Останнім часом відділення розширили на шість ліжок. Віктор Кочеров каже, ковідзмінюється і його тривалість також.

(Віктор Кочеров, лікар-анестезіолог)

Если раньше говорили, что в основном две недели протекает заболевание. А сейчас, можно сказать, больше месяца.

Хворобу передбачити неможливо. Бо має особливість - нестабільні симптоми.

(Віктор Кочеров, лікар-анестезіолог)

Больному станет легче потом опять тяжелее. Так что периодичность какая-то у болезни этой появляется.

Дефіцит анестезіологів - і в дитячій лікарні. У штаті інфекційного відділення їх узагалі нема.

(Ірина Шпота, завідувачка інфекційного відділення)

Должен быть хотя бы один. Дети со всей области к нам приезжают. И с острыми кишечными инфекциями, и гепатиты, с респираторными.

Хворих на ковід тут ще не було. Зараз працюють три реанімації, одна з який - саме для важких дітей, які можуть надійти у відділення. А поки в палатах є ліжка із застарілими апаратами швл, та й те – не в кожній.

Здесь в данный момент нет аппаратов ИВЛ.

Цього тижня ситуація змінилась. Обласна дитяча клінічна лікарня в Лисичанську отримала два висококласних апарати штучної вентиляції легенів від Фонду Ріната Ахметова та компанії ДТЕК.

(Ірина Шпота, завідувачка інфекційного відділення)

Мы получили от Рината Ахметова помощь в виде двух аппаратов ИВЛ, которыебудут установлены в данной комнате.

Таку новітню техніку привезли й у Лисичанську багатопрофільну лікарню.

(Віктор Кочеров, лікар-анестезіолог)

Хороший аппарат. Там есть инвазивная и неинвазивная терапия. Можно проводить. Хороший аппарат. Мне понравился. Ринат Ахметов всегда помогал. Он в период войны помогал, и сейчас всё время нам помогает. Мы благодарны ему.

Для допомоги країні в боротьбі з коронавірусною інфекцією Рінат Ахметов виділив 300 мільйонів гривень і об'єднав ресурси благодійного Фонду, ФК «Шахтар» і всіх активів групи SCM.


Благодійність – системна боротьба із системними проблемами. І для того, щоби перемогти системні проблеми, ми повинні завжди бути разом: влада, бізнес і суспільство. Для мене головне – відповісти ствердно на запитання, поставлене самому собі: "Чи зробив я все, що міг, щоби допомогти?"

Рінат Ахметов, засновник Благодійного фонду

Понад 180 висококласних апаратів ШВЛ від Фонду вже надійшли та працюють в опорних лікарнях 12-ти регіонів країни.

(Катерина Безгинська, заступниця голови Луганської обласної державної адміністрації)

Хочу щиро подякувати Фонду Ріната Ахметова за таку вчасну і надійну допомогу медичним закладам Луганщини. Хочу наголосити, що Фонд Ріната Ахметова був єдиним представником великого бізнесу, який одразу відгукнувся на допомогу медичним закладам Луганщини і продовжує це робити до цього часу. Тому дуже дякуємо за таке обладнання.

За час пандемії Фонд Ріната Ахметова і бізнеси передалИ державним лікарням 337 тисяч експрес-тестів, понад 200 тисяч засобів індивідуального захисту і витратних матеріалів, 1044 одиниці медичного та лабораторного обладнання.

(Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова)

Фонд Рината Ахметова определил три основные направления. Все они нацелены на помощь государственной системе здравоохранения. Мы закупили и передаем траншами более двухсот супер современных аппаратов искусственной вентиляции лёгких. Очень важно, что аппараты высоко автоматизированы. Очень важно, что практически к нулю сведен человеческий фактор.

А крім того, дуже важливо, що нові апарати знижують ризик зараження для лікарів. Тож тепер медики зможуть працювати спокІйніше.

(Ірина Шпота, завідувачка інфекційного відділення))

Будут поступать все жизненные параметры больного. Уже будет производиться тогда коррекция.

Вікторія Чистюхіна. Ростислав Сисоєв. Володимир Конопля. Для СП.

Теги: Луганская область ИВЛ COVID-19 Ринат Ахметов - спасение жизней Лисичанск Виктор Кочеров Ирина Шпота Екатерина Безгинская Виктория Чистюхина Наталья Емченко Ростислав Сысоев

Комментарии


Комментарии