Благотворительный фонд передал 200 скорых медикам страны

Инфаркты, инсульты, ДТП, обмороки. А теперь – еще и тяжелое течение COVID-19. Это приоритетные вызовы для усиленных бригад скорой помощи Ивано-Франковской области. Обычно такие выезды сложнее и продолжительнее и требуют скорейшего доезда. Как справляются медики?

///

Інфаркти, інсульти, ДТП, стани непритомності. А зараз - ще і тяжкий перебіг COVID-19. Це пріоритетні виклики для підсилених бригад швидкої допомоги на Івано-Франківщині. Зазвичай такі виїзди складніші й триваліші та потребують якнайшвидшого доїзду. Як справляються медики?

Івано-Франківськ

Інфаркти - серед пріоритетних викликів підсиленої бригади швидкої допомоги. У складі - лікар, одразу два фельдшери й водій.

Інна Мельник, лікарка невідкладних станів: Де потрібно провести велику кількість маніпуляцій одночасно - для цього у нас і є більша кількість людей. кожний зайнятий своєю справою.

ДТП, інсульти, стани непритомності. Зазвичай їхні виклики складніші й триваліші. Та потребують якнайшвидшого доїзду до хворого.

Інна Мельник, лікарка невідкладних станів: В нас інколи це виходить без слів. Тому що один проводить внутрішньовенний доступ, другий вимірює тиск, глюкозу. І ми вже практично знаємо кожен за що відповідає, щоб не тратити час.

Як і цього разу. Пацієнтові вимірюють тиск і негайно - роблять кардіограму.

Багато викликів до хворих із тяжким перебігом COVID-19. Завідувач обласної диспетчерської служби підбиває підсумки листопада.

Роман Портюк, завідувач обласної диспетчерської служби: У нас склалася доволі напружена ситуація з виїздами бригад. Викликів максимальна кількість, яка у нас була за весь час існування диспетчерського центру єдиного. у нас понад 600 - 640 викликів на добу.

Втім, ушпиталень - менше, ніж навесні. Тутешні медики кажуть, що загартовані минулою хвилею, цю - переживають не так гостро.

Мирон Матейко, директор обласного центру екстреної медичної допомоги:

Ми перенесли другу хвилю просто найбільшу в західних регіонах, ми це вже пройшли, то що зараз на Сході відчувають. Весною, якщо, наприклад, 100 виїздів - ми 90 госпіталізовували.

Для безпечного перевезення тяжкохворого до лікарні - у машині швидкої є все належне.

2 роки тому на Івано-Франківщині оновили автопарк. Завдяки проєкту Фонду Ріната Ахметова "200 швидких для України" нові машини екстреної допомоги доправили до кожного регіону країни. Ця - з-поміж них.

Мирон Матейко, директор обласного центру екстреної медичної допомоги:
Як би мені хтось сказав три роки назад, що за рік ми поновимо стільки санітарного транспорту - я би не повірив!

Інна Мельник, лікарка невідкладних станів: Ми дуже зраділи, коли до нас поступила нова машина. Що ми маємо можливість їздити на машині з гарним устаткуванням, і дуже вдячні за це!

Тільки за один рік роботи дві сотні таких швидких можуть врятувати близько пів-мільйона життів!

Юлія Покідіна, Володимир Конопля для новин Сьогодні. Канал Україна.

Теги: Мирон Матейко Инна Мельник Ивано-Франковск 200 скорых Фонд Рината Ахметова

Комментарии


Комментарии