30 «скорых» от Фонда Рината Ахметова передали на места

В Украине большинство областных центров скорой помощи нуждаются в новых авто. Те, что есть, изношены на 40, а то и на 60%. Центры модернизируют, устанавливают новое оборудование. Но средств на все не хватает. А что уж говорить о сельских общинах. В этом году в Украине стартовал проект национального масштаба. 200 новых современных авто попадут туда, где они нужнее всего. Первую партию - 30 машин - уже передали на места.

///

В Україні більшість обласних центрів швидкої допомоги потребують нових авто. Ті, що є - зношені на 40, а то й на 60 відсотків. Центри, звісно ж, модернізують, встановлюють сучасне обладнання, та... коштів на все не вистачає. А що вже говорити про сільські громади?!

Цього року в країні стартував проєкт національного масштабу. 200 новеньких, сучасних авто до кінця року потраплять саме туди, де вони найпотрібніші. Першу партію - 30 машин - вже передали на місця. На чому там рятували людей досі, - бачили наші кореспонденти.

Cумська область, м.Конотоп

Бригада швидкої з Конотопа вже вкотре рятує життя 12-тирічної Христини. У неї - невиліковна хвороба, яка часто провокує страшні судоми.

Раїса Георгіївна, бабуся Христини:Перестала ходить і вообще угасла! Вообще уже у шесть годіків вона перестала ходить. Вже шість год лежить. Бідненька.

Батьки тримають донечку за руки, щоб не травмувалася через напад. Медики швидко вводять ліки. За кілька хвилин – Христина заспокоюється, дихає вільно. Та від її ушпиталення рідні відмовляються.Фельдшер Андрій Лиськов у салоні швидкої на одну руку спирається, а другою – тримає дефібрилятор – незамінний апарат, який знову «заводить» серце, що зупинилося. На виклик бригада вирушила старенькою машиною з місцевого автопарку.

Андрій Лиськов, фельдшер екстреної медичної допомоги: опустім, супроводжувати хворого в своїй машині - тільки в нашій. І буває часто відмовляються від госпіталізації і самі шукають автомобіль і самі добираються. В машині освітлення слабе і якщо надавати допомогу і приходиться включати мобілку як світло додаткове. - Ну хто ж вам світить коли ви рятуєте? – Водій світитить!

У Конотопі майже сто тисяч жителів і... одинадцять машин швидкої. Новенька, з сучасним обладнанням - одна. Вона й виїжджає на складні випадки. Решта автівок - "пенсіонери". Їх латають як можуть.

Гроші, які мали, витратили на капремонт обласного Центру швидкої допомоги і на його оснащення сучасною технікою. А де здобути ще кошти, щоб оновити парк "швидких" у регіоні, не знають.

Ірина Купрейчик, в. о. голови Сумської ОДА: Ви самі розумієте, що ну все робимо для того, щоб і диспетчерську придбати, і ремонти зробити. Дуже багато є питань в області. Ми не можемо замінити 40% парку.

Житомирська область, м. Корнин

А це Житомирщина! Селище Корнин - центр великої громади. Тут була колись і своя лікарня. Під час оптимізації її закрили. Лишили пункт швидкої допомоги.

Анатолій Мізерний, голова Корнинської селищної ОТГ: В громаді знаходиться 6050 чоловік, це десять сіл. Це села рівновіддалені 10-15 кілометрів, ця швидка нам допомога ну, дуже необхідна! У нас є переселенці з Чорнобильської зони, є люди професійно навіть хворі.

Людмилу Точиніну місцева бригада швидкої відкачувала не раз. У жінки - хворе серце. Нещодавно медики врятували її дочку.

Людмила Точиніна, жителька Корнина: Дочка молода людина, красила собі коси. Раптово їй робитися погано. Дитя вмирає на моїх очах! Я зробити нічого не можу, зразу куди - скора. Я подзвонила. Приїхали дуже швиденько. У неї оказалася на краску алергія. Дитині було настільки так, шо якщо скора пізніше, то дитя б померло, я б нічого не зробила! От і уявіть: "Спасає скора нас, чи не спасає?".

Фельдшер Юрій Хавчук на швидкій працює вже двадцять років! І майже всі виїзди - на стареньких УАЗах.

- За 20 років, у мене в машині, якщо чесно не вмер ніхто……

Та навіть у таких умовах рятували життя десятки разів.

Юрій Хавчук, фельдшер екстреної медичної допомоги: Тут носилки стоять, і ми тут капаємо. Як ти кругом хворого будеш ходити як ти будеш надавати хворому допомогу як?

м.Житомир, Житомирська область

Новина про те, що в регіони України прибули суперсучасні, оснащені за останнім словом медтехніки швидкі, - розлетілася вмить. Центр екстреної допомоги Житомирщини зараз створює сучасну диспетчерську, щоб бригади медиків швидше діставалися пацієнтів. А тут ще і новенькі авто. Після оформлення документів автівки вирушать у найвіддаленіші куточки області. І в Корнин - теж. Юрію вже кортить пересісти в сучасну машину.

Житомирська область, м. Корнин

Юрій Хавчук, фельдшер екстреної медичної допомоги: Це як інопланетяни прилетіли, і зайти в їхній летальний апарат, і з нашого вийти і туди попасти, от для мене, коли ти працював двадцять років на УАЗІ, і зайти саме в таку машину, шо ви думаєте? Яка в мене буде реакція. Напевне, буде реакція - УАУ!

Рятувальні карети придбали коштом Ріната Ахметова - так меценат і засновник благодійного Фонду - відповів на ініціативу Президента України Володимира Зеленського. "200 швидких для України" - проєкт національного масштабу. Перша партія, а це 30 автівок, уже на місцях.

Ярослав Лагута, в. о. голови Житомирської ОДА: Я переконаний, що у нинішніх умовах і в економічній ситуації в нашій країні, це як раз і є той вихід, коли соціально-орієнтований великий бізнес розуміє. Тому ініціатива Президента, допомога крупного бізнесу, це як на мене як раз і дуже гарна співпраця.

Тетяна Кухоцька, директорка з розвитку проєктів Фонду Ріната Ахметова: Мы хотим отметить, что за 28 лет это такой первый проект Независимости Украины, это такой первый частный проект. Когда в таком объёме больницам передавались скорые помощи от частного лица. Рината Ахметов лично принял решение об учреждении этого проекта и всё делается для того, чтобы скорые приехали в те места, где они нужны.

м.Суми

Новесенькі автівки виблискують на сонці - на подвір’ї станції швидкої допомоги в Сумах.

Максим Новіков, заступник директора з медичної роботи Сумського обласного центру медичної допомоги та медицини катастроф: Машина типа «Б» оснащена всем необходимым для оказания помощи больным и пострадавшим...

До кінця 2019 року в регіони України надійдуть іще 170 машин.

Максим Новіков, заступник директора з медичної роботи Сумського обласного центру медичної допомоги та медицини катастроф: Мало того, что они хорошие и новые, они ещё и хорошо оснащены и нашим работникам будет удобно работать, помогать людям и спасать жизни. Спасибо Фонду Рината Ахметова!

Лисенко Надія, заст. начальника управління охорони здоров'я Сумської ОДА: Головні інвестиції, які надають найбільшого результату це інвестиції в охорону здоров’я. Багатство країни, це здоров’я нації!

Швидкі працюватимуть там, де потрібні найбільше. Тільки за рік, виїжджаючи на виклики, двісті машин допоможуть урятувати понад мільйон життів!

Юлія Міншакірова, Оксана Щербина, Юрій Коваленко, Володимир Конопля для «Сьогодні. Підсумки», канал «Україна».

 

 


Теги: Корнин Сумы Житомир 200 скорых Фонда Рината Ахметова

Комментарии


Комментарии